Rõuge valla külarahvas seab end valmis sissisõjaks riigiga (2)

Arved Breidaks
, reporter
Copy
Arutelule kogunes üle poolesaja inimese, kelle elu harjutusvälja laiendus puudutaks. Arutelu juhtis vallavanem Britt Vahter (seisab vasakul), kellele esitab oma seisukohta kohalik Maarika Niidumaa.
Arutelule kogunes üle poolesaja inimese, kelle elu harjutusvälja laiendus puudutaks. Arutelu juhtis vallavanem Britt Vahter (seisab vasakul), kellele esitab oma seisukohta kohalik Maarika Niidumaa. Foto: Arved Breidaks

Üle poolesaja inimese kogunes teisipäeval Sänna kultuurimõisasse Rõuge vallavalitsuse korraldatud aruteluõhtule, et panna kirja küsimused, hirmud ja ettepanekud, mis nädala jooksul pärast Nursipalu harjutusvälja arenduskava avalikustamist tekkinud. Sõelale jäi üks ettepanek: laiendamist ei tohi tulla.

«Kas me ei saa panna jalga maha, et me ei ole nõus selle harjutusalaga?» küsis kohalik elanik Maarika Niidumaa. «Kuidas saab nii olla, et kaitseminister tõmbab omatahtsi jooni maha?»

Harjutusvälja uute piiride plaan on segi paisanud mitte ainult nende 21 pere elu, kelle elamine jääks tervenisti polügooni sisse, vaid ka kümnete teiste tuleviku, kes jääksid elama otse uute piiride taga.

Tagasi üles