L, 4.02.2023

Valgamaal leiab müügist nii mõisaid kui turismitalu

Tiit Loim
, reporter
Valgamaal leiab müügist nii mõisaid kui turismitalu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valga linnas Vabaduse tänavas asuv ärihoone ja elumaja. Majas on hulk äripindu. Lõviosa kinnistust on müügis 299 000 euroga.
Valga linnas Vabaduse tänavas asuv ärihoone ja elumaja. Majas on hulk äripindu. Lõviosa kinnistust on müügis 299 000 euroga. Foto: Arvo Meeks

Kel raskel ajal peaks raha üle olema, see leiab Valgamaa kinnisvaraturult praegu silmapaistvaid pakkumisi. Valikus on muu hulgas kaks mõisahoonet, turismitalu, kohvikuga maja Tõrvas ja ärihoone Valga südalinnas.

Otepää vallas on juba aastaid müügis Restu mõisahoone, mille hind on praegu 250 000 eurot. Mõisat on Eesti rahvusarhiivi andmetel esimest korda mainitud juba 1499. aastal, mil Cracht von der Lude müüs valduse Fromhold Tiesenhausenile. Järgnevate sajandite jooksul on mõisat korduvalt müüdud. Viimati tegutses mõisahäärberis Restu kool.

Kuulutus sedastab, et hoonel on olemas projekteerimistingimused 120-kohalise vanadekodu loomiseks. Sellest hoolimata pole üle aasta ostjat leidunud, kuigi hinna üle saaks ka tingida, tõdes maakler Philip Saksing, kes tegeleb mõisa müügiga 2021. aasta suvest. «Huvilisi on olnud, lihtsalt kõige suurem küsimus on, mida seal edasi teha.»

Märksõnad
Tagasi üles