T, 7.02.2023

Valgamaa kulbikuningas hakkab kodulinnas kõrtsmikuks

Jaanika Elias
, reporter
Valgamaa kulbikuningas hakkab kodulinnas kõrtsmikuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tõrvast pärit Randel Malm on endiselt veel peakokk Tartu restoranis Fii, kuid plaan on siiski uue aasta talvel kodulinnas kõrtsipidajaks hakata.
Tõrvast pärit Randel Malm on endiselt veel peakokk Tartu restoranis Fii, kuid plaan on siiski uue aasta talvel kodulinnas kõrtsipidajaks hakata. Foto: Sille Annuk

Randel Malm (30) on Tõrvast pärit peakokk, kes plaanib varsti kodulinnas kõrtsi avada. Ta on läbi ja lõhki toidufänn, kes ei kujutaks end üheski teises ametis ette, ent ometi ei ole see olnud päris kivisse raiutud teekond. Nüüd on aga söögitegemine osa tema identiteedist.

Kui paljud tulevased kokad on juba lapsepõlvest saati pottide ja pannide keskel üles kasvanud, siis Randel Malmi puhul see sugugi niimoodi ei olnud. Pisikese poisina ta küll vahel üritas pannkooke valmistada, aga sealt armastus söögitegemise vastu pärit pole. «Sellist mõtet küll ei olnud, et minust saab kokk,» tõdeb Malm.

Tema vanemad suured vaaritajad polnud, kuid vanaisa oli kunagi isegi laeva peal kokaametit pidanud. «Ehk vanaisa jutust midagi jäi ka kõrva.»

Märksõnad
Tagasi üles