Naaberriigi kodanikud saadeti piirilt tagasi

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Luhamaa piiripunkt. Foto on illustratiivne.
Luhamaa piiripunkt. Foto on illustratiivne. Foto: Arvo Meeks

Pühapäeval tõkestati Koidula piiripunktis riiki sisenemine viiel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kuna neil puudus selleks seaduslik alus. Neile väljastati sisenemiskeeld ning nad saadeti tuldud teed tagasi.

Samal päeval tõkestati Koidula piiripunktis riiki sisenemine ühel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kuna tal puudus piiriületuseks seaduslik alus. Talle väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale, teatas Lõuna prefektuur.

Pühapäeval tõkestati Luhamaa piiripunktis piiriületus ka Kõrgõzstani kodanikul, kuna tal puudusid dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi. Temalegi väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

5. detsembril kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel Moldova kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 26 päeva seadusliku aluseta, neist ühe Eestis. Mehele koostati lahkumisettekirjutus, kohaldati Schengeni alale üheks aastaks sissesõidukeeld ja määrati rahatrahv, misjärel lahkus ta Venemaa Föderatsiooni.

Tagasi üles