L, 4.02.2023

Veok sõitis Võrumaal teepiirdesse

Lõuna-Eesti Postimees
Veok sõitis Võrumaal teepiirdesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politsei. Foto on illustreeriv.
Politsei. Foto on illustreeriv. Foto: Maarius Suviste

Täna kella 13.30 paiku juhtus liiklusõnnetus Võrumaal Kääpa-Obinitsa-Võmmorski-Petseri maantee 24.-25. kilomeetril, kus Volvo veok sõitis teepiirdesse.

«Teada on, et kahjustada on saanud ka veoki kütusepaak ning on kütuseleke. Päästjad tegelevad selle peatamise ja kõrvaldamisega. Politseinikud reguleerivad liiklust ning suunavad sõitjaid,» ütles politsei pressiesindaja Ragne Keisk kella 13.40 paiku.

Õhtu saabudes teatas politsei kõneisik, et tee on õnnetuspaigas veel jätkuvalt liiklusele suletud, kuid puksiir teeb nüüdsama seal tööd ning püüab raskeveokit teele tagasi saada.

«Sündmuskohal abiks olnud piirivalvurite sõnul oli veok kurvilisel teel liikudes püüdnud vastutulevat sõidukit märgates hoida võimalikult tee serva, ent küllalt äkilise manöövri tõttu hakkas veoki haagis vibama ning veok paiskus teele risti nii, et kabiin on kraavis ning haagis sõiduteel risti,» rääkis Ragne Keisk.

Tema sõnul sai juht küll veidi põrutada, kuid meedikute abi siiski ei vajanud. «Ta oli kaine ja omab juhtimisõigust. Tee avariipaigas oli kurviline ning lookleb mäest üles ja alla. Asfalt oli soolamärg, mida kattis kohati lumesopp. Ilm oli kuiv ning lund õnnetuse ajal ei sadanud,» lisas politsei pressiesindaja.

«Küll aga manitsevad Setomaa kurvilisi teid tundvad piirivalvurid juhte ettevaatlikkusele. Nad peegeldasid, et kui tee on ikka võõras, kurviline ning lookleb mäest üles ja alla, siis tuleks pigem hoog maha võtta ning vaikselt liikuda. Libedal ning talvisel teel tuleks vältida järske manöövreid ning möödasõite.»

Märksõnad
Tagasi üles