L, 4.02.2023

Kütusemüüjad langetasid hindasid

BNS
Kütusemüüjad langetasid hindasid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tankla. Pilt on illustratiivne.
Tankla. Pilt on illustratiivne. Foto: Tairo Lutter

Maailmaturu toornafta hinnalanguse tõttu langetasid kütusemüüjad kolmapäeval mootorikütuste hindu, nii bensiini kui ka diislikütuse uus jaehind on 1,759 eurot liitri kohta.

Circle K teatel on tegemist viimase üheksa kuu madalaima hinnatasemega.

«Viimaste päevade maailmaturu toornafta hinnad on languses, mis võimaldas Circle K-l langetada nii mootorikütuse kui diislikütuse hindu kõikides teenindusjaamades üle Eesti. Maailmaturu hinnalangust mõjutavad hetkel peamiselt nii Euroopa kasvanud laovarud kui nõudluse vähenemine,» selgitas Circle K Eesti mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi pressiteates.

AS Alexela juhatuse liige Tarmo Kärsna kommenteeris BNS-ile, et ka nende teeninindusjaamade kütusehinnad langesid. Kärsna sõnul on maailmaturuhinnad olnud languses novembrikuu algusest.

«Langust on peamiselt vedanud tarbimise nõudluse langus, mis on tulenenud jätkuvalt kestvast koroonaviirusega tingitud piirangutest Hiinas ja kõrgest inflatsioonist. Eesti tanklates langesid hinnad novembri kuu jooksul 12 senti liitri kohta,» sõnas ta.

«Detsembri alguses olid turud äraootaval seisukohal, millise hinnalae seavad Euroopa Liit ja G7 Venemaa naftale, samuti millise otsuse tootmise mahtude osas teeb OPEC+ ning kuidas mõjutab turgu Venemaa naftale seatud Euroopa Liidu poolne embargo. Hinnad liikusid sellel perioodil päevade lõikes mõlemas suunas,» märkis Kärsna.

OPEC+ otsus jätkata nafta tootmist samas mahus ning Venemaa nafta hinnalagi 60 dollarit barreli kohta vastasid tema sõnul turu ootustele ning neist otsustest ei tekkinud turul nõudluse kasvu.

Märksõnad
Tagasi üles