P, 2.04.2023

Päästeamet: laupäevast on lubatud siseveekogude jääle minek

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
17. detsembrist on lubatud Lõuna-Eestis siseveekogude jääle minek.
17. detsembrist on lubatud Lõuna-Eestis siseveekogude jääle minek. Foto: Tomi Saluveer

Viimaste nädalate miinuskraadid on kasvatanud siseveekogude pinnale tugeva jääkatte ning laupäevast tühistab päästeamet siseveekogude jääle mineku keelu Lõuna-Eestis.

«Pakane on enamikes Eestimaa paikades külmetanud siseveekogude jääkaaned enam kui kümne sentimeetri paksuseks, mis tähendab, et jää suudab juba inimest kanda. Kalamehed ja teised talvemõnude nautijad on jääle pääsemist pikalt oodanud ja nüüd on neil selleks võimalus,“ ütles päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala.

Kuigi jääle mineku keeld laupäevast leeveneb, tuleb jääle minnes pidada silmas ohutust ning olla siiski ettevaatlik. Jääle minekust tasub lähedastele teada anda ning võimalusel tasub ka seltsiline kaasa võtta, sest nii on abi olemas ka siis, kui mingil põhjusel peaks õnnetus juhtuma. Vältida tasub vooluveekogude jääle minekut.

Kaasa tuleb võtta ohutusvahendid, sest veekogu piires võivad jääolud varieeruda. Esmaste abivahendite hulka kuuluvad päästevest ja jäänaasklid. Mõistlik on abivahendina kaasa võtta ka vile, millega saab märku anda siis, kui peaksite hätta sattuma.

Jää tugevust saab mõõta jääle koputades. Selleks sobib suur ja tugev puutokk. Tokki saab kasutada abivahendina ka siis, kui jääl liikudes peaks õnnetus juhtuma ja jää mureneb – toki abil on võimalik end jääaugust välja vinnata.

Jääohutusest tasub kindlasti rääkida ka lastega. Täiskasvanutel tasub meeles pidada, et ohutuse huvides ei tasu lapsi üksinda jääle lubada ka siis, kui jääolud on head.

Jääle mineku keeld tühistub laupäevast ka Lääne- ja Ida-Eestis. Keeld jääb kehtima Põhja-Eestis.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles