Serviti tõusis Balti liigas oma alagrupi liidriks

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Serviti selle nädalavahetuse üleplatsimees Jürgen Rooba.
Serviti selle nädalavahetuse üleplatsimees Jürgen Rooba. Foto: Taavi Nagel

Pühapäeval toimusid selle aasta viimased Balti käsipalliliiga kohtumised. Põlva Mesikäpa hallis katsusid omavahel jõudu Põlva Serviti ja HC Amber. Põlva meeskonna hoogu Leedu klubi ei peatanud ja nii võitis Serviti resultaadiga 30:19.

Sander Sarapuu kaks järjestikust tabamust viisid Serviti juba esimeseks mänguminutiks 2:0 ette. Kuni viienda minutini oli seisuks 2:1, misjärel Serviti leidis väravasoone üles ja kasvatas seisu kiirelt 5:1 peale. HC Amber, kes sai oma esimese värava mängu teisel minutil, sai teise punkti kirja alles mängu 16. minutil.

Selleks ajaks oli Serviti arvele kogunenud juba üheksa väravat. Põlva meeskond rebis vahe veelgi suuremaks, kui vastase väravat sahistasid Tõnis Kase, Hendrik Varul ja oma sünnipäeva tähistav Jürgen Rooba. Poolajaks näitas tabloo seisu 17:6.

Teisel poolajal jätkus Serviti väravatesadu – 41. minutiks oli skooriks 20:13, kui Kase taaskord vastase väravavahi üle mängis. Kümmekond minutit hiljem, kui mängida oli jäänud veel kaheksa minutit, realiseeris Rooba seitsmemeetri karistusviske ja tegi seisuks 28:17. 11-väravaline vahemaa säilis mängu lõpuni ja vile kõlades jäi resultaadiks 30:19.

Nagu eile, nii ka täna: Serviti resultatiivseimaks kujunes Jürgen Rooba kuue väravaga. Tõnis Kase lisas omalt poolt viis ja Sander Sarapuu neli tabamust.

«Mänguga saab rahul olla. Esimese poolaja lõpuminutitel ja teise poolaja algul muutusime hooletuks ja lasime tempo alla. Üksikuid väikseid vigu oli, kuid mida veel tahta, kui 19. minutiks on seis 13:3. Kõik mängijad said ka platsile,» lausus Serviti peatreener Kalmer Musting. «Vastane mängis esimesel poolajal oodatust nõrgemini, teisel poolajal pandi juba hoogu juurde.»

Põlva Serviti tõusis Balti liigas oma alagrupi liidriks.

Tagasi üles