P, 4.06.2023

Liitlaste lennukid harjutavad Eesti õhuruumis

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Hävituslennuk Eurofighter Typhoon.
Hävituslennuk Eurofighter Typhoon. Foto: Kaitseväe peastaap

Sel nädalal teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende Ämari lennubaasis teenivad Saksamaa õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon.

Madallennud toimuvad 19.-20. detsembril ning 24. detsembril Lõuna- ja Kesk-Eesti madallennu aladel mitte madalamal kui 152 meetrit ajavahemikul 10:00 kuni 14:00. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel Transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles