Tartu maratoni peakorraldaja Indrek Kelgu sõnul on tore tõdeda, et talv saabus varakult, kuid ennustada, milline on selle käik tervikuna, on ikkagi pea võimatu. Küll on korraldajad kindlad, et olgu ilm milline tahes, maraton ühel või teisel moel peetakse.
Kõige rohkem tekitab korraldajatele muret kunstlume tegemine. Viimati toimus maraton kunstlumeringil 2017. aastal, mil suusatati Tehvandi 6 km pikkusel ringil. Kelgu sõnul on Tehvandi suusastaadion ja rasked võistlusrajad iseenesest üks esimesi kohti, kuhu kunstlund tootma hakatakse, kuid harrastajatele mõeldud suusamaratoni ei saa korraldada ringil, mis on rajatud profisportlastele võistlemiseks.
Seega on Kelgu sõnul eriti tähtis kunstlume tootmine Tartu maratoni raja esimese 1,5 km peale, kus on suhteliselt lauge maa ning jõukohane ja nauditav rada. «Kahjuks pole sellele rajale lume tootmine Tehvandi keskuse prioriteetide seas ja Tartu Maratonil üksinda ei ole selliste avalike rajatiste tegemiseks raha ega tehnilist võimekust,» tõdes ta.
Kelgu hinnangul oleks kõige parem, kui Eesti harrastussuusatamise jätkusuutlikkuse tagamise seisukohalt ühe olulisima raja tegemiseks leitaks raha kolme osalise koostöös: need on omavalitsus, riik ja Tartu Maraton.
«Sellisel juhul saaksime pakkuda igasuguse tasemega suusasõpradele nauditavat kuue-seitsme kilomeetri pikkust kunstlumega kaetud ning valgustatud suusarada detsembrist aprillini ja see annaks ka lisagarantii Tartu maratoni toimumiseks kunstlumeringil olukorras, kus looduslikud lumeolud on liiga kehvad,» tõdes ta.