R, 24.03.2023

Viltu läinud Võru aastavahetuse ilutulestik ehmatas, kuid ei tabanud

Arved Breidaks
, reporter
Viltu läinud Võru aastavahetuse ilutulestik ehmatas, kuid ei tabanud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võru linnavolikogu esimees Anti Haugas pakub välja, et järgmiseks aastavahetuseks tehakse keskväljakule saluudi laskmiseks eraldi piiratud ja ette valmistatud nn laskeväli.
Võru linnavolikogu esimees Anti Haugas pakub välja, et järgmiseks aastavahetuseks tehakse keskväljakule saluudi laskmiseks eraldi piiratud ja ette valmistatud nn laskeväli. Foto: Arved Breidaks

Võru keskväljakul uusaastaööl ümber läinud ilutulestikulaeng, väidetav purjus inimese toime pandud teiste sihtimine raketiga ning Katariina kiriku aknaruutude purukslaskmine tõstatasid taas küsimuse, kuidas tagada uusaastaööl turvalisus, et ei korduks 25 aasta tagune traagika, kui Võru jõulukuuse juures raketitabamuse saanud noor mees selle tõttu suri.

Sotsiaalmeedias 1. jaanuaril avaldatud Võru aastavahetuse videost on näha, kuidas keskväljaku mändide juures süüdatud ilutulestik ei startinud taevalaotusse, vaid purskus horisontaalselt Jüri tänava suunas. Õnneks ei jäänud ilutule teele ette suuremat inimsumma, kuigi mõnigi pidi tegema kiiremaid samme, et läheneva saluudi eest kõrvale põigata.

Samast videost on näha sedagi, kuidas ilutulestik lendab paar korda üle inimeste peade vastu Katariina kiriku seina ning inimesed põgenevad sealt tõtlikul sammul. On teateid, et keegi purjus inimene oli selle sihilikult nii teinud. Teadaolevalt keegi uusaastaööl Võru keskväljakul õnneks siiski viga ei saanud.

Märksõnad
Tagasi üles