P, 2.04.2023

Külaelanikud soovivad kolida Valgamaalt Võrumaale

Tiit Loim
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Seni veel Valga valda kuuluva Lusti küla elaniku Eimar Partsi sõnul ei ole tal Valga valla kohta ühtegi paha sõna öelda. Küla Antsla valda viimine on lihtsalt praktiline. Kohe tema kodu juures on ka Lustimõisa bussipeatus – sama nime soovivad külaelanikud edaspidi nimeks külale.
Seni veel Valga valda kuuluva Lusti küla elaniku Eimar Partsi sõnul ei ole tal Valga valla kohta ühtegi paha sõna öelda. Küla Antsla valda viimine on lihtsalt praktiline. Kohe tema kodu juures on ka Lustimõisa bussipeatus – sama nime soovivad külaelanikud edaspidi nimeks külale. Foto: Tiit Loim

Hulk väikese Valga vallas asuva Lusti küla elanikke on seisukohal, et edaspidi võiks küla kuuluda hoopis Võrumaal asuva Antsla valla koosseisu. Et üks Lusti küla on Antsla vallas juba olemas, pakuvad nad oma külale välja ka uue nime: Lustimõisa.

Eelmise aasta mais laekus Valga vallavalitsusse 13 allkirjaga avaldus. Selles seisis, et Lusti küla elanikud soovivad liituda Antsla vallaga.

Enamik küla rahvast on avalduse teksti kohaselt aastakümneid käinud tööl, kaupluses, bensiinijaamas ja kultuuriüritustel Antslas, kuna see asub neile palju lähemal kui Valga. Ka on endine Lustimõisa piirkond olnud ajalooliselt Vana-Antsla karjamõisa osa. «Soovime ka oma külale tagasi endist nime Lustimõisa, kuna praegune Lusti küla nimi kattub praegu Antsla vallas olemasoleva küla nimega,» seisis avalduses.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Märksõnad
Tagasi üles