L, 1.04.2023

Selgumas on Põlvamaa teenekamad

LEPM
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mullu pälvis Põlvamaa vapimärgi lõõtspillikultuuri edendaja Heino Tartes.
Mullu pälvis Põlvamaa vapimärgi lõõtspillikultuuri edendaja Heino Tartes. Foto: Sander Silm

Põlvamaa Omavalitsuste Liit ootab ettepanekuid maakonna teenetemärkidele ja Põlvamaa aukirjale.

Põlvamaa vapimärgi kui maakonna kõrgeima autasuga tunnustab Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esimees isikuid, kes on silmapaistva töö ja tegevusega oluliselt kaasa aidanud maakonna arengule. Põlvamaa vapimärgiga kaasneb rahaline preemia omavalitsuste liidult. 2022. aastal pälvis vapimärgi Heino Tartes.

Põlvamaa teenetemärgiga autasustatakse isikuid, kes on oma töö ja tegevusega aidanud kaasa maakonna arengule ja on paistnud silma maakonna jaoks olulise saavutusega. 2022. aastal pälvisid teenetemärgi Liivi Maran, Ingrid Muuga ja Piret Rammo.

Põlvamaa aukirjaga tunnustatakse füüsilisi või juriidilisi isikuid silmapaistvate saavutuste ja märkimisväärsete teenete eest maakonna arendamisel ning üksikisikuid silmapaistvalt eduka töö ja teenistuse või maakonna jaoks märkimisväärsete saavutuste eest. 2022. aastal pälvisid Liivi Tamm, Küllike Kaldoja, Tiia Kütt, Vaike Meesak ja Aigar Nuuma.

Kandidaate võivad esitada kõik isikud, asutused ja kollektiivid Põlvamaa Omavalitsuste Liidu e-posti- või postiaadressil. Kandidaadi esitamisel tuleb ära märkida taotluse esitaja ja kontaktandmed, kandidaadi nimi, sünniaeg, elu- ja töökoht, kodakondsus, varem antud autasud ja teenete kirjeldus.

Teenetemärgid ja aukirjad antakse üle Eesti Vabariigi 105. aastapäeva auks peetaval pidulikul maakondlikul vastuvõtul Põlva Kultuurikeskuses.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles