GALERII Taara sõjaväelinnakus avati tehnikapark 500 kaitseväe sõidukile

LEPM
Copy

Taara sõjaväelinnakus avati kolmapäeval ligi 4,3 hektari suurune tehnikapark, kus hakatakse hoidma 500 kaitseväe sõidukit.

Tehnikapargis on nii veoautode ja sõidukite varjualused, automaatne autopesula ning autode pesuestakaad, teatas riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKIK). Tehnika varjualused on killustikplatsil otstest kinnised ehitised, kus on võimalus hoida kaitseväe sõidukeid. Varjualustesse paigutatakse Taara sõjaväelinnakus paiknev rasketehnika.

Tehnikapargis on nii suuremaid kui ka väiksemaid varjualuseid, millest üks veoauto varjualune mahutab 28 sõidukit ning sõidukite varjualune kuni 75 väiksemat sõidukit. Varjualustesse on lisaks toodud elekter ja õhkkuivatussüsteem.

«Uus tehnikapark parandab oluliselt 2. jalaväebrigaadi tehnika hoiu ja hooldamistingimusi Taara linnakus. Uus automaatpesula tagab vajadusel sõidukite kiire pesu peale õppusi. Ladustades puhta sõiduki varjualusesse, kus on olemas akulaadimis võimekus, tagatakse sõiduki säilivus ja vajadusel kiire kasutuselevõtt aastaringselt. Kokkuvõttes paraneb sellega brigaadi lahinguvalmidus,» ütles 2. jalaväebrigaadi tagalapataljoni ülem kolonelleitnant Kalmer Kruus.

«Lisaks tavapärasele laadimisvõimekuse tagamisele on antud projekti puhul kasutatud ka uuenduslikku impulsslaadimise lahendust kaitseväe sõidukite akude laadimiseks. Süsteemi eeliseks on töökindlam laadimine ning kaitseväe personali vabastamine laadimisprotseduuridest ehk sõidukid on nüüdsest püsivalt ühendatud,» lisas RKIK lõuna portfellijuht Mart Salusaar.

Tehnikapargi ehitas aktsiaselts Merko ning see läks maksma 5,7 miljonit eurot.

Viimase kahe aasta jooksul on Taara linnakus valminud ka universaalhallid ning spordiväljakud koos takistusribade ning jõulinnakuga.

Taara sõjaväelinnakus Võrus paiknevad 2. jalaväebrigaadi üksused, nii Kuperjanovi jalaväepataljon, staabi- ja sidekompanii ning tagalapataljon. Lisaks veel ka Kaitseväe Akadeemia õppeosakond.

Tagasi üles