Maadlejad tõid Lõuna-Eestisse kaks esikohta

Naistemaadluses tuli Võrru kolmikvõit. Parim oli Sara Väljan (keskel), teine Helena Pihlapuu (vasakul) ja kolmas Aleksandra Tikman. Foto: Erakogu

Põlvas peetud maadlusvõistlusel saavutasid Lõuna-Eesti noored sportlased 16 auhinnalist kohta, sealhulgas kaks esikohta.

Teoks said nii kuni 16-aastastele mõeldud 17. noorte vaba- ja naistemaadluse seeriavõistluse esimene etapp kui ka kuni 11-aastaste laste karikavõistluste avaetapp. Osales kokku 159 noormaadlejat Eestist ja Lätist, andis teada Võru maadlustreener Peep Lill.

Naistemaadluse seeriavõistluse arvestuses võitis kindla esikoha Sara Väljan (kuni 46 kg). Teise koha saavutas Helena Pihlapuu (kuni 39 kg) ja kolmanda koha Aleksandra Tikman (kuni 66 kg). Kõik nad on Võru spordikooli sportlased.

Laste arvestuses saavutas teise koha Loore-Eliise Kört (kuni 40 kg, Põlva MK Lapiti).

Vabamaadluses seeriavõistluse arvestuses võitis esikoha Kaspar Kört (kuni 44 kg). Teise koha saavutasid Mihkel Markus Kütt (kuni 29 kg), Kryštof Tamme Niinemägi (kuni 32 kg), Rain Tigas (kuni 44 kg) ja Romet Nõmme (kuni 68 kg). Kõik nimetatud sportlased treenivad Põlva maadlusklubis Lapiti.

Teise koha pälvis ka Valga SK 1Piir maadleja Toms Valovs (kuni 48 kg). Kolmandale kohale tulid Jakob Urman (kuni 41 kg, Põlva MK Lapiti) ja Deniel Kond (Valga SK 1Piir).

Laste arvestuses saavutasid teise koha Chris Sarapik (kuni 20 kg) ja Reno Haidak (kuni 47 kg) ning kolmanda koha Taavet Lihtsa (kuni 23 kg) ja Cristo Mölder (kuni 47 kg). Kõik need lapsed treenivad Põlva maadlusklubis Lapiti.