T, 28.03.2023

Valgamaa lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Valgamaa lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pühajärve jaanituli 2022
Pühajärve jaanituli 2022 Foto: Konstantin Sednev

Selgusid Pühajärve jaanitule peaesinejad

Tänavusel Pühajärve jaanitulel astuvad üles välismaa tantsumuusika tipud Showtek ja Sub Focus. Välisartistide nimekirja täiendavad Brooks (Holland), Sam Collins (Saksamaa), Macky Gee ja Kanine (mõlemad Suurbritannia).

22. ja 23. juunil toimuval festivalil kütab Pühajärve pargi kuumaks ka Eesti muusikaparemik. Suve esimese ülesastumise teeb Nublu. Pealaval on võimsa šõuga tagasi räpipunt 5Miinust ning kohal on ka Terminaator ja Smilers. Lavale astuvad veel Karl-Erik Taukar, Shanon, Púr Múdd, Liis Lemsalu ja Merilin Mälk. Lisaks on oodata üllatusi.

Osaleda saab tavapärastes lõbusates jaanipäevamängudes ja sooritada benji-hüppeid Pühajärve kohal. Mõne sammu kaugusel kontserdipaigast asub Pühajärve kaldal telklaager. LEPM

Tõrva raamatukogu ühines laenutusplatvormiga

Tõrva raamatukogu ühines Minu Raamatukoguga (MIRKO).

See on hiljuti käivitatud enam kui miljoni raamatuga üle-eestiline laenutusplatvorm, mille vahendusel saab soovitud raamatu või noodi tellida pakiautomaati või kulleriga koju.

Laenutusplatvorm sobib lugejatele, kes vajavad paindlikku raamatute laenutamise võimalust lisaks tavapärasele laenutamisele raamatukogust. Kui raamatukogu või raamatukapp jääb kaugele või ei saa raamatukokku minna selle lahtiolekuaegadel, siis MIRKOst on kindlasti abi.

MIRKOst saab teoseid tellida kas pakiautomaati või kulleriga koju. Tasuda tuleb vaid transpordikulu eest.

Laenutada saab ilu- ja teaduskirjandust ning noote, samuti koolide soovitatud kirjandust.

Tellitud raamat jõuab valitud pakiautomaati või kulleriga koju kahe kuni nelja päevaga. LEPM

Puka kultuurimaja juures saab uisutada

Puka kultuurimaja juures saab nüüd uisutada.

Algul oli see kavas avada veidi hiljem, et jää oleks veelgi siledam, aga kuna lähiajal on oodata pigem pluss- kui miinuskraade, leidis kultuurimaja pere, et ei ole mõtet enam oodata. Kahjuks ei võimalda sellised soojemapoolsed ilmad jää kvaliteeti enam palju parandada.

Platsi rajajatel on uisusõpradele ka soovitus: «Kui tulete uisutama, vaadake alguses üle, kus on kõige paremad kohad ja kus võiks ettevaatlikum olla.»

Väikestele, kes veel ei oska hästi uisutada, soetas kultuurimaja pere Kultuurkapitali toel kaks uisuraami.

13. jaanuaril on kavas uisuväljal teha jäädiskot, juua teed, süüa mustikasuppi ja kringlit. Samal päeval põletatakse ühiselt jõulukuuski. Neid saab juba varem lõkkeplatsile tuua. LEPM

Märksõnad
Tagasi üles