T, 28.03.2023

Tapa lõpetas Serviti võiduseeria

LEPM
Tapa lõpetas Serviti võiduseeria
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tapa eest 11 väravat visanud Vahur Oolup.
Tapa eest 11 väravat visanud Vahur Oolup. Foto: Marie-Johanna Kippar

Täna leidis Balti liiga viiendas mänguvoorus aset SK Tapa/N.R. Energy ja Põlva Serviti lahing ning HC Tallinna ja Läti meeskonna ZRHK Tenax Dobele jõukatsumine. Kahe Eesti klubi tasavägine kohtumine kulmineerus Tapa 34:30 võiduga, mis ühtlasi pani punkti ka Serviti Balti liiga võiduseeriale.

Ka HC Tallinna ja Tenax Dobele jõuproovist idanes põnevusmomentidega matš, mille lõpuks pidid tallinlased siiski nentima vastase paremust skooriga 30:29.

Tapa näitas kihvi ja võttis vajaliku võidu

Skoori avamiseks kulus pea kaks minutit enne kui Serviti mängumees Anatolii Chezlov Tapa värava lahti muukis ja Serviti 2:0 juhtima viis. Seejärel hakkas Serviti tempot tegema ning Henri Sillaste nelja tabamusega kindlustati 7:3 eduseis. Vahur Oolup hoidis Tapat aga vee peal ja nii oldi 15. minutiks vaid üheväravalises kaotuses. Artur Morgensoni värav 23. minutil viigistas seisu ja Ilja Kosmiraki vise tühja väravasse viis kodumeeskonna esmakordselt juhtima seisuga 15:14. Esimesest poolajast oli jäänud veel mängida neli minutit ning Tapa juhtis kahe väravaga. Serviti olukorda raskendasid kaks kaheminutilist eemaldamist, kuid põlvakate võitlushing säilis ja Alfred Timmo ning Henri Sillaste väravad võitlesid esimese poolaja lõpuks välja 17:17 viigiseisu. Tapa alustas teist poolaega rabedamalt ning lasi Servitil kolme väravaga ette minna, ent 45. minutiks oli seis taas viigis. Minut hiljem oli Serviti sunnitud tagaajaja rolli, kui Tapa üheväravalise eduseisu endale napsas. 51. minutiks oli Tapa saavutanud mängu üle selge kontrolli, mida tõendas ka seis 30:26. Tapa ja Serviti neljaväravaline vahemaa jäi püsima mängu lõpuni – lõppresultaadiks kujunes 34:30.

Tapa skoori kasvatas Vahur Oolup 11 väravaga ning Serviti resultatiivseimaks osutus Alfred Timmo kaheksa tabamusega.

“Läksime mängule pingevabalt. Tegime kokkuvõttes üpriski okei mängu. Kindlasti peame parandama pallikaotuste ja pisivigade poolt, et kvaliteeti veelgi tõsta. Muidugi kimbutasid mõlemat võistkonda ka pisivigastused,” lausus Tapa skooritegija Oolup. “Kodupublikule alati suur aitäh, nagu tavaks on, on nad alati meil üks mängija väljakul juures.”

Tänase mängupäeva tulemused

HC Tallinn – ZRHK TENAX Dobele 29:30

SK Tapa/N.R Energy – Põlva Serviti 34:30

Granitas-Karys – HK Ogre/HYDROX 34:33

HC Dragunas – ASK Zemessardze/LSPA 32:27

Märksõnad
Tagasi üles