VIDEO Politseikoer Rikky leidis Otepää vallas eksinud memme

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Politseikoer Rikky
Politseikoer Rikky Foto: PPA Lõuna prefektuur

Otepää vallas pühapäeval kadunud eaka naise otsingutel jõudis esimesena sihile politseikoer Rikky, kes kodust lahkunud segaduses memme üles leidis.

15. jaanuari õhtupoolikul sai häirekeskus teate, et Otepää vallas on kodust lahkunud 87-aastane proua. Teada oli, et memmeke võib meeltesegaduses maastikul liikudes eksida ja hätta sattuda. Lähedased olid prouat mõnda aega tulutult otsinud ja nii kaasati appi ka politsei, vahendas PPA Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Korravalvurite kõrval reageeris sellele kõrgema kategooria väljakutsele ka teenekas politseikoer Rikky oma peremehe Aleksandriga. Samal ajal saadeti sõna ka lennusalgale, et kopterimeeskond esimesel võimalusel otsinguga liituks.

Kui lähedased ja politseinikud moodustasid aheliku, et sel meetodil lähistel olevat metsa läbi kammida, siis Rikky ja tema peremees asusid vanaprouat otsima sealt, kus oli kõige suurem tõenäosus memme jälg üles võtta.

Läks veidi enam kui tund ning politseikoer Rikky leidiski otstava proua üles. Naine oli ilmselgelt meeltesegaduses, ühe kalossi jalast kaotanud ning seisis tardunult ühe koha peal, kuni politseinikud temani jõudsid ja teda kõnetasid. Politseinikud kandsid proua metsast välja ja andsid ta tervisekontrolliks üle meedikutele.

Lõuna prefektuuri koerajuht Aleksandr Udatšnõi ütles, et arvestades kui külm oli ilm ja kui jäiselt lõikas tuul, oli kadunud proua otsing vägagi aegkriitiline. «Seda suurem oli aga rõõm, kui Rikky hakkas maastikul jälge pidi aina kiiremini edasi liikuma, õhust otsitava inimese lõhna peale ahmima ja kõige tipuks abivajava memmekese ka üles leidis,» oli koerajuht rahul.

Meedikud selgitasid, et proua oli alajahtunud, kuid mõningase turgutamise järel lubati ta siiski õnneks tagasi koju lähedaste hoole alla.

Igal aastal päästavad PPA teenistuskoerad keskmiselt poolesaja inimese elu, kes on maastikul eksinud või kadunud ja hätta sattunud.

Tagasi üles