L, 1.04.2023

Maksuvaba tulu kasutus tasub üle vaadata

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arvuti ja äpid, pilt on illustratiivne.
Arvuti ja äpid, pilt on illustratiivne. Foto: Mihkel Maripuu

Möödunud aasta tuludeklaratsioonide esitamine algab 15. veebruaril. Oma maksuvaba tulu kasutamise saab aga juba praegu üle kontrollida maksu- ja tolliameti (MTA) e-teenuste keskkonnas.

MTA e-teenus «Minu sissetulekud» annab ülevaate, kes ja mis summas on inimesele 2022. aastal väljamakseid teinud ning kui palju on kasutatud maksuvaba tulu. Samuti näeb seal oma eeldatavat tulumaksukohustust. Lõplik tulumaksukohustus selgub pärast tuludeklaratsiooni esitamist, kui on arvesse võetud kõik maksustatavad tulud ja maksusoodustused.

MTA füüsilise isiku teenuse teenusejuhi Annika Oja sõnul saab MTA-le edastatud maksusoodustuste andmetega tutvuda alates tuludeklaratsiooni esitamise algusest, kuid selles valdkonnas muutusi ei ole.

«Eluasemelaenu intresse, koolituskulusid, kingitusi ja annetusi võib kokku tulust maha arvata endiselt kuni 1200 eurot, kuid mitte rohkem kui 50 protsenti kogu maksustatavast tulust,» lisas ta.

Logides e-MTAsse, võiks üle vaadata oma kontaktandmed. Oja sõnul on inimeste kontakt­andmete ja pangakonto puudumine üks levinumaid probleeme, miks enammakstud tulumaksu tagastada ei saa.

Tuludeklaratsioonide esitamise tähtpäev on 2. mai, esimesed enammakstud tulumaksu tagastused tehakse 25. veebruaril.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles