FOTOD Puka meesansambel tähistas suurt juubelit (1)

Lõuna-Eesti Postimees
Copy

Otepää vallas tegutsev Puka meesansambel tähistas 65. tegevusaasta juubelit.

Eelmisel laupäeval olid Puka kultuurimajja kogunenud meesansambli sünnipäeva tähistama sõbrad naabervaldadest. Puka meestele laulsid tervituseks Puka naisansambel (juhendaja Evald Raidma), segakoor U-tuur (juhendaja Evald Raidma), Tõrva meesansambel (juhendaja Ado Kaasik, klaveril Thea Leitmaa), Tõrva naisansambel Hermes (juhendaja Reet Koppel), Viitina meesansambel (juhendaja Ive Ruusamäe), Antsla meesansambel Hauka vägevad (juhendaja Eda Hirson) ja Sangaste-Puka-Tõlliste segakoor (juhendaja Margit Aigro).

Puka meesansamblit õnnitles Otepää valla kultuurinõunik, vallavalitsuse liige Valdur Sepp.

Puka meesansambel on Otepää valla üks vanimaid kollektiive. Ansambel loodi 1957. aastal. Esimeseks juhendajaks sai sel ajal koolis muusikaõpetajana töötanud Eliise Saar. Algselt laulis meesansamblis neli meest. 1965. aastal sai ansambel täienduse, toonane liige Jaan Tõnissoo tõi ansamblisse laulma veel paar meest. Kõige suurema koosseisuga lauldi 1976. aastal, siis oli ansamblis 14 meest.

Kõige pikema lauljastaažiga laulja oli Nikolai Saarmann, kes laulis asutamisaastast alates kuni 2003. aastani, kokku 46 aastat. Läbi aegade on meesansamblis veel laulnud Ants Kallis, Vello Raagmets, Eerik Müts.

Ansambli juhendajaks oli pikka aega Tõnis-Rein Ainso, veel on juhendanud mehi Eerik Türk, Viiu Lipp, Jüri Kams, Küllike Muttik ja Anu Täkker.

1990. aastal liitusid ansambliga Ants Ilves ja Enno Pung. 1997. aastal hakkas mehi juhendama Sille Lõõndre ning samal ajal liitus meestega ka Mati Kõiv.

2006. aastal esindas Puka meesansambel Eestit esimesel rahvusvahelisel Baltimaade vokaalansamblite päeval Riias, kus nad said tunnustuse osaliseks. Kagu-Eesti vokaalansamblite konkurssidel on aastaid tunnustatud mehed laureaatideks, valitud Kultuurkapitali aastapreemia vääriliseks.

Alates veebruarist 2010 juhendab Puka meesansamblit tuntud klaveri- ja lauluõpetaja, kontsertmeister ja mitme ansambli juures tegutsev maestro Evald Raidma. Praeguses koosseisus laulavad Mati Kõiv, Peep Harju, Enno Pung ja Marko Koort.

Ansambel on andnud välja kaks albumit: «Las käia» ja «Ei vannu alla». Plaanis on ka kolmas plaat välja anda.

Peo aitasid läbi viia Otepää kultuurikorraldaja Merle Soonberg ja Puka kultuurikorraldaja Katrin Uffert ning Puka endine kultuurijuht Helgi Pung.

Tagasi üles