L, 1.04.2023

PILTUUDIS ⟩ Koidula piiripunkti jõudnud kaubarongilt eemaldati agressori sümboolika

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Venemaalt saabus Koidula raudteepiiripunkti masuuti vedav kaubarong, millelt vedurimeeskond eemaldas agressori sümboolika.
Venemaalt saabus Koidula raudteepiiripunkti masuuti vedav kaubarong, millelt vedurimeeskond eemaldas agressori sümboolika. Foto: Lõuna prefektuur

Eile õhtul saabus Venemaalt Koidula raudteepiiripunkti masuuti vedav kaubarong, mille neljale tsisternile oli kirjutatud «Русский мир».

Vedurimeeskond laiutas käsi, öeldes Eesti piirivalvuritele, et nemad teevad üksnes oma tööd ega tea tsisternide märgistustest midagi.

Piirivalvurid tegid vedurimeeskonnale üheselt selgeks, et ei piisa kirjete ajutisest katmisest musta kile, kleebise või teab millega, vaid tekst tuleb värviga katta ja vagunitelt püsivalt kaotada. Ja kui selline variant ei passi, võivad vagunid kohe täiskäigul tagasi Venemaa poole põrutada, teatas Lõuna prefektuur ühismeedias.

Hetk hiljem oli vedurimeeskonnal sinine värvipott juba peos ja agressori sümboolika eemaldati ilma pikema jututa.

«Et Kremli režiim tapab Ukrainas julmalt tsiviilelanikke, mida ei õigusta miski, ei aktsepteeri me mitte ühelgi juhul agressori sümboolika avalikku eksponeerimist,» andis politsei teada. «Slava Ukraini!»

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles