R, 24.03.2023

Valla eelarve kinnitanud Kanepi võtab ka laenu

Lõuna-Eesti Postimees
Valla eelarve kinnitanud Kanepi võtab ka laenu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kanepi vallavolikogu istung.
Kanepi vallavolikogu istung. Foto: Mati Määrits

Kanepi vallavolikogu kinnitas neljapäeval toimunud istungil valla 2023. aasta eelarve, mille kogumaht on 13,8 miljonit eurot. Investeeringukulude osakaal eelarves on 4,2 miljonit eurot.

Suurematest investeeringutest jätkuvad Saverna põhikooli kõrvalhoone energiatõhusaks rekonstrueerimine ning Valgjärve külakeskuse ehitus. Lisaks ehitatakse Saverna lasteaiale uus rühmaruum ning vahetatakse Saverna põhikooli katus ja paigaldatakse piksekaitse.

Tänavu on veel plaanis Erastvere külakeskuse saali põranda uuendamine, Põlgaste külakeskuse aida ja varjualuse katuse vahetus, vallamaja elektrisüsteemi renoveerimine ja teise korruse soojustamine. Investeeringukulude katteks võtab vald laenu veidi üle 3,5 miljoni euro.

Jätkuvalt toetab vald mittetulundusühingute ja spordiklubide tegevust ning noorte huviharidust. Kaasava eelarve tarbeks on taaskord 20 000 eurot.

Tänavu tõusevad tööjõukulud, kuna riik tõstab hüppeliselt pedagoogide palkasid. Õpetajate töötasu alammäär tõuseb sel aastal 1412 eurolt 1749 eurole ehk 24%. Lasteaia personali palgad suurenevad samuti, kuna lasteaia õpetaja, logopeedi ja eripedagoogi palk on 90% üldhariduskooli õpetaja töötasu alammäärast. Haridusvaldkonnale kulub 49% valla eelarvest.

Allasutuste kommunaalkulud suurenevad seoses elektri- ja küttehindade kallinemisega ning arvestatav osa eelarvest kulub teede ja tänavate hoolduseks, ehituseks ning renoveerimiseks, teatas vald.

Kanepi vallas on aasta alguse seisuga 4812 elanikku.

Märksõnad
Tagasi üles