T, 7.02.2023

GALERII ⟩ Selgusid Põlvamaa kultuuripärlid

Täiendatud laureaatide kommentaaridega
Mati Määrits
, reporter
Selgusid Põlvamaa kultuuripärlid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Põlvamaa Kultuuripärl Urmas Kalla.
Põlvamaa Kultuuripärl Urmas Kalla. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Kuigi Põlvamaa Kultuuripärli tiitli võttis reede õhtul Kanepi seltsimajas vastu võro keele hoidmisele pühendunud Urmas Kalla, võib kultuuripärliteks vabalt nimetada ka ülejäänud tunnustuste, eeskätt elutööpreemia saajaid.

Mehikoormas elav Urmas Kalla on tihedalt seotud vana Võromaa keele ja kultuuriga. Ta osaleb konsultandina rahvamuusikatöötluste festivali Mooste Elohelü ettevalmistustel, laulab seto meeskooris Liinats´uraq“ ning ansamblis Ütsiotsõ, olles seal eeslaulja. Aastaid on olnud Kaika suveülikooli rektor ning on jätkuvalt eesti-võro sõnaraamatu töörühma liige Võru instituudi juures. Igapäevaselt tegeleb võru keele uurimise ja õpetamisega, on koostanud ka võrokeelseid tekste Uma Pidole.

Kalla on kokku pannud raamatud «Eläväneelähtäjä haard hõngu» (2014) ja «Võru-eesti eksitussõnastik» (2019). Ta on raamatute «Võnnu kihelkonna kohanimed ja minevik» (2016) ja «Käokiräs» (2021) toimetaja ja kaastoimetaja. 2014 alustas muu töö kõrvalt «Kalevipoja» tõlkimisega võru keelde, mille lõpetas 2021. aastal.

Märksõnad
Tagasi üles