T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riigilt hüvitist ja palka taotlev Trašanov jäi halduskohtus kaotajaks

BNS
Riigilt hüvitist ja palka taotlev Trašanov jäi halduskohtus kaotajaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Georg Trašanov
Georg Trašanov Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Seoses kriminaaluurimise alla sattumisega ametist kõrvaldatud aja eest siseministeeriumilt töötasu ning ka lahkumishüvitist taotlev Valga endine maavanem Georg Trašanov jäi reedel Tallinna halduskohtus kaotajaks.

Kaebuse kohaselt taotles Trašanov siseministeeriumilt teenistusest sunnitult puudutud aja eest 1.029.375 krooni suuruse töötasu väljamõistmist perioodil 1. november 2007 kuni 18. mai 2010. Lisaks taotles ta valitsuse seaduse alusel kuue kuu ametipalga ehk 202.500 krooni ulatuses hüvitist.

Siseministeerium vaidles Tallinna halduskohtus Trašanovile vastu, märkides, et kehtiva seaduse kohaselt ei ole maavanemal õigust töötasule aja eest, mil ta oli kriminaalmenetluse ajaks ametist kõrvaldatud, samuti hüvitisele, kuna tema suhtes on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus. Seetõttu palus siseministeerium jätta kaebuse rahuldamata.

Halduskohus andiski reedel avaldatud otsusega õiguse siseministeeriumile, jättes Trašanovi kaebuse täielikult rahuldamata. Menetluskulud jättis kohus poolte enda kanda. Otsuse peale võib 30 päeva jooksul, arvates selle avalikult teatavaks tegemisest reedel, esitada apellatsioonkaebuse vahetult Tallinna ringkonnakohtule, märkis halduskohus.

Korruptsioonikuritegude eest osaliselt reaalse vangistuse saanud Trašanov vabanes vanglast 23. veebruaril. Vanglast vabanemisega ei saanud Trašanovil siiski karistus kantud, sest ta peab kandma veel kolme ja poole aasta pikkuse vangistuse tingimisi ning seda kolmeaastase katseajaga.

Märksõnad
Tagasi üles