N, 30.03.2023

Võrumaa lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Võrumaa lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Üks mulluseid laureaate on Ilmar Vananurm.
Üks mulluseid laureaate on Ilmar Vananurm. Foto: Arvo Meeks

Selguvad Hilana Taarka preemia laureaadid

Setomaa vallavalitsus kuulutab välja kandidaatide esitamise Hilana Taarka omakultuuripreemiale.

Preemia on tunnustus seto pärimuskultuuri ja keele edasikandmise eest uusloomingu ja uustöötluse kaudu. Välja antakse kaks 500 euro suurust preemiat seto pärimuskultuuri töötluse eest ja setokeelse uusloomingulise kirjutise eest.

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 20. veebruar. Kirjalikus ettepanekus tuleb kirja panna kandidaadi nimi ja kontaktandmed ning seto kultuuri edasikandmisel tehtud töö lühikirjeldus. Samuti tuleb märkida ettepaneku esitaja nimi ja kontaktandmed. Ettepanekud saab esitada Setomaa vallavalitsuse posti- või e-posti aadressil.

Laureaadid selguvad Taarka sünniaastapäeva nädalal märtsis. Mullu said selle Ilmar Vananurm ja Rainer Rahasepp. LEPM

Loengusarjas sündis rekord

Eelmisel nädalal startis Võru vallas Navi seltsimajas Tartu ülikooli väärikate ülikooli kevadsemestri loengusari, mis püstitas osalejate rekordi. Valter Parve loengut teemal «Vanalt noor ja noorelt vana» kuulas 55 huvilist.

Järgmine loeng toimub 15. veebruaril. LEPM

Rahvamajas läheb kampsunikudumiseks

Islandi kampsunid on eripärase mustri ja soojuse tõttu hästi tuntud. Antsla vallas saab aga nüüd iga huviline ise seda kuduma õppida.

Sissejuhatav õpituba on neljapäeva õhtupoolikul Uue-Antsla rahvamajas. Juhendaja on Ulvi Mustmaa. Kudumisvahendid ja materjal tuleb endal kaasa võtta. LEPM

Märksõnad
Tagasi üles