N, 30.03.2023

Nursipalu laiendamine võib reisirongid taas Võrru tuua

Arved Breidaks
, reporter
Nursipalu laiendamine võib reisirongid taas Võrru tuua
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Sõmerpalust vähem kui kahe kilomeetri kaugusel asuv Sõmerpalu raudteejaam võib tulevikus taas olla nii kaupade kui ka reisijate peatuspaik.
Sõmerpalust vähem kui kahe kilomeetri kaugusel asuv Sõmerpalu raudteejaam võib tulevikus taas olla nii kaupade kui ka reisijate peatuspaik. Foto: Arved Breidaks

Kaitseväe harjutusväljaku laiendamisega koos plaanib riik remontida Valga-Võru raudteelõigu, mida saaks kasutada nii militaartehnika kui kaupade veoks ning pole välistatud, et ka reisijateveoks, kinnitas majandusminister Riina Sikkut.

«Lõigul on vaja kapitaalremonti, mille kuluhinnangud on põhimõtteliselt olemas,» ütles Sikkut. «Räägime rohkem kui 54 miljonist eurost.»

Valga-Võru–Koidula raudteel toimus reisijatevedu 2001. aastani. Kuigi selle taastamise on omavalitsusjuhid võtnud jutuks korduvalt, on ministeeriumides viidatud väikesele kaubaveo potentsiaalile ning reisijate vähesusele. Hiljuti ilmutas aga lõigu vastu huvi Nursipalu harjutusvälja laiendamisega ametis olev kaitseministeerium. See muutis mängu.

Märksõnad
Tagasi üles