N, 30.03.2023

Muusikud käisid koolis tundi andmas

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Muusikud käisid koolis tundi andmas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tanja Mihhailova-Saar ja Mihkel Mattisen Hargla koolis
Tanja Mihhailova-Saar ja Mihkel Mattisen Hargla koolis Foto: Urve Naha/Hargla Kool

Hulk Lõuna-Eesti lapsi võib nüüd uhkustada sellega, et neile on andnud koolitunni sellised Eesti muusikatähed nagu laulja Tanja Mihhailova-Saar ja pianist ning helilooja Mihkel Mattisen.

Muusikutel oli teisipäeval tõeliselt tihe päev, sest juba hommikul pool kümme anti muusikatund Valga vallas Hargla koolis. Poolteist tundi hiljem olid nad Lüllemäe põhikoolis ja kell üks pärastlõunal Antsla kultuurikeskuses.

Lapsed said teada, kuidas popmuusikas saab nelja tüüpilise akordi abil kirjutada hitte. Kohapeal sündis laul, milles kasutati õpilaste pakutud sõnu. Samuti jagus äratundmise rõõmu tuttavatest lugudest. Seejuures ei osalenud näiteks Harglas aset leidnud tunnis mitte ainult kohalikud õpilased. Arvukate külaliste seas oli neidki, kes tulnud Taheva sanatooriumist ja Rõuge vallas asuvast Mõniste koolist, samuti said tunnist osa lastevanemad ja kogukonna liikmed.

«Muusikatund tuli Hargla kooli tänu Valga valla kogukonnaprojektile, kuhu meie õpetaja Jandra Mölder kirjutas taotluse,» selgitas koolijuht Helen Puusalu. «Oluline oli ka koostöö Lüllemäe kultuurimaja ja Antsla gümnaasiumi vahel, sest kontsert-tunni toimumiseks oli vaja kolme esinemispaika.»

Lastele tund meeldis, ka koolijuht jäi sellega väga rahule.

Märksõnad
Tagasi üles