Võrumaa juurtega Anna Hints võitis suitsusaunast tehtud filmiga olulise auhinna

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Anna Hints on filmirežissöör, stsenarist ja helilooja, kellel sügavad juured Lõuna-Eesti unikaalses kultuuris.
Anna Hints on filmirežissöör, stsenarist ja helilooja, kellel sügavad juured Lõuna-Eesti unikaalses kultuuris. Foto: Margus Ansu

Režissöör Anna Hints pälvis reedel Sundance’ filmifestivali dokumentaalfilmide võistlusprogrammi auhinnatseremoonial filmiga «Savvusanna sõsarad» parima režissööri auhinna.

See on esimene kord, kui Eesti film sedavõrd suure tunnustuse Sundance’ilt koju toob.

«See on uskumatu tunne, kui paljud on tulnud meid filmi eest tänama, olnud puudutatud, nutnud, kallistanud, jaganud enda lugusid…» ütles Anna Hints. «Loodan väga, et «Savvusanna sõsarad» inspireerib looma kogukondi, kus olla haavatav, jagada kõiki oma hirme ja terveneda läbi toetava kogukonna toe. Ma olen nii tohutult, tohutult tänulik oma tiimile meeletu usalduse ja vankumatu usu eest minusse, meie filmi, visiooni… See auhind kuulub meile kõigile, kes me oleme siia filmi oma südame pannud! Aitjumma-aitjumma!!!»

Produtsent Marianne Ostrat avaldab lootust, et äsjane auhind annab tõuke suuremale rahvusvahelisele levikule.

«Sundance’i kaliibriga festivalide programmis auhinna võitnud filme tahavad vaadata kõik filmivaldkonna professionaalid ja äsja saadud parima režissööri auhind aitab veelgi enam «Savvusanna sõsarate» vastu huvi kasvatada,» ütles Ostrat. «Juba praegu on laual pakkumised kinoleviks mitmetes välisriikides ja meid on kutsutud paljudele festivalidele üle maailma. Siit edasi saab ainult veel paremaks minna.»

Film linastus festivalil kokku viiel korral ning seansid algasid regivärsi laulmisega.

Marianne Ostrati sõnul on publik filmi väga soojalt vastu võtnud. «Iga kord pärast linastust tulid inimesed publiku seast meiega rääkima. Avaldati oma mõtteid filmi teemal ja uuriti Eesti kohta. Oleme nädala jooksul filmigrupiga Eesti kultuuri rahvusvahelisele publikule tutvustanud nii, et Lõuna-Eesti turismiettevõtted pangu end valmis - kõik tahavad savvusanna maagiat omal nahal kogeda,» rääkis Ostrat.

Sundance'i filmifestival on iga-aastane kõrgetasemeline filmisündmus, mida korraldab Sundance'i Instituut. See on Ameerika Ühendriikide olulisim sõltumatute filmide festival ning aasta esimene viiest maailma tippfestivalist. Nende hulka kuuluvad veel Berliini, Cannes’i, Veneetsia ja Toronto filmifestivalid. Sundance’i filmifestival toimub 19.-29. jaanuaril USA-s Utah’s.

«Savvusanna sõsarad» jõuab Eestis kinodesse 2023. aasta märtsis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles