K, 29.03.2023

Liitlaste lennukid harjutavad Eesti õhuruumis

Lõuna-Eesti Postimees
Liitlaste lennukid harjutavad Eesti õhuruumis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hävituslennukid Eurofighter Typhoon.
Hävituslennukid Eurofighter Typhoon. Foto: Eesti Kaitsevägi

Sel nädalal teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende Ämari lennubaasis teenivad Saksamaa õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon. Madallennud toimuvad madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad 30. jaanuarist kuni 3. veebruarini Ida-, Lõuna- ja Kesk-Eesti madallennu aladel mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ajavahemikul kell 10–17. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida, teatas kaitseväe peastaap.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Märksõnad
Tagasi üles