K, 29.03.2023

Põlvamaa lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Põlvamaa lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paisjärve rand on Põlvas armastatud ajaveetmiskoht.
Paisjärve rand on Põlvas armastatud ajaveetmiskoht. Foto: Arved Breidaks

Põlva randa tuleb vandaalikindel tualett

Põlva vallavalitsus kuulutas välja riigihanke, et paigaldada Põlva paisjärve randa sanitaarsoojak, mis oleks varustatud vandaalikindlate WC-seadmetega.

Neljapäeval välja kuulutatud hanke tingimuste kohaselt peab ostetav konteinertüüpi soojak olema uus, aasta ringi kasutatav ja kraanaga teisaldatav.

Soojaku põrandapinna suurus peab olema vahemikus 9–15 ruutmeetrit ning jagatud kolmeks osaks: naiste-, meeste- ja invasektsioon. Igas sektsioonis peab olema vähemalt üks vandaalikindel, näiteks roostevabast terasest WC-pott ning meeste osas lisaks üks vandaalikindel pissuaar.

Soojaku igas osas peab olema vandaalikindel kraanikauss sooja ja külma vee segistiga. Soojakus peab olema elektriküte ning sooja vee boiler. Välisseinad peavad olema kaetud viimistletud puitlaudisega, et see sobituks teiste rannas olevate puitehitistega. Soojak peab olema kergesti ligipääsetav ka eakamale kasutajale. Invasektsiooni peab olema võimalik siseneda ja väljuda ratastoolis.

Ettevõtjad saavad pakkumusi esitada 14. veebruari pärastlõunani. Soojak peab olema kasutusvalmis neli kuud pärast lepingu sõlmimist ehk juuniks. ARVED BREIDAKS

Kaasavasse eelarvesse laekus neli ideed

Põlva valla kaasavasse eelarvesse esitati sel aastal neli ideed.

Kohalik kogukonna esindajad soovivad püstitada Orajõe saarele mälestusmärgi Vabaduskivi, ehitada Jakobi kooli lasteaiarühma mänguväljakule piirdeaia, rajada Vastse-Kuuste alevikku rulapargi ning Põlva valda nüüdisaegsed ja turvalised rattaparklad.

Nüüd vaatab laekunud ideed üle spetsiaalselt selleks otstarbeks moodustatud komisjon.

Hinnatakse ettepanekute teostatavust, kulutuste põhjendatust ja eelarve läbipaistvust, mõju valla avalikule ruumile ning kogukonna ühistegevusele. Vajadusel palub hindamiskomisjon idee esitajalt selle kohta täpsustusi, näiteks ettevõtmise maksumuse või asukoha kohta.

Hindamise edukalt läbinud ettepanekud pannakse volis.ee keskkonnas rahvahääletusele.

Hääletada saavad vaid Põlva valla elanikud, kellel on vanust vähemalt 16 aastat. LEPM

Selgus külateede remondi tegija

Põlva vallavalitsuse välja kuulutatud riigihankele kruusateede remondi ja hooldustööde tegemiseks Kärsa, Kaaru, Valgesoo, Rosma, Mammaste ja Orajõe küla piirkonnas esitati neli pakkumust.

Edukaks tunnistati AS TREV-2 esitatud pakkumus. Selle maksumus on ilma käibemaksuta 135 462,82 eurot (koos käibemaksuga 162 555,38 eurot). LEPM

Märksõnad
Tagasi üles