T, 28.03.2023

Neljakordne maailmameister tuli esimest korda Euroopa meistriks

Lõuna-Eesti Postimees
Neljakordne maailmameister tuli esimest korda Euroopa meistriks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Euroopa meister Daisy Kudre-Schnyder pärast finišit.
Euroopa meister Daisy Kudre-Schnyder pärast finišit. Foto: Raul Kudre

Läti väikelinnas Madonas alanud suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistluste avapäeval võitis sprindidistantsil oma esimese Euroopa meistritiitli neljakordne maailmameister Daisy Kudre-Schnyder.

«Tore on olla tagasi kohas, kus kümme aastat tagasi juuniorina oma ainsa tiitlivõistluste medali võisin,» ütles Setomaalt pärit Kudre-Schnyder. «Tänane võit ei tulnud kergelt, andsin endast kõik ja tegin tehniliselt puhta soorituse. Sel nädalal on ees veel neli starti, võtan neid kõiki väga tõsiselt ja püüan hea vormi maksimaalselt realiseerida.»

3,3 km pikkusel rajal oli tema ajaks 14.26. Hõbeda teenis 24-sekundilise kaotusega rootslanna Evelina Wickbom ning pronksi 32-sekundilise kaotusega teine rootslanna Elin Schlagerström. Epp Paalbergi kohaks oli 15. (+2:40) ja Doris Kudrel 18. (+2:51).

Meeste 3,6 km pikkusel rajal võitis oma esimese täiskasvanute tiitlivõistluse kahe aasta eest Eestis juunioride maailmameistriks kroonitud rootslane Jonatan Ståhl ajaga 14.16. Ta edestas kahe sekundiga bulgaarlast Stanimir Belomazhevit ja 11 sekundiga oma kaasmaalast Niklas Ekströmi.

Väga hea sõidu tegi Eesti meestekoondise liider Mattis Jaama, kes saavutas 9. koha, kaotades võitjale vaid 37 sekundit. Raja algusosas suure orienteerumisvea teinud Sander Pritsik pidi seekord leppima 43. kohaga (+4:37). Andres Rõõmu ja Kevin Hallopi tulemused tühistati märke puudumise tõttu ühest kontrollpunktist.

Euroopa meister Daisy Kudre-Schnyder lilletseremoonial.

Sixten Sild

Märksõnad
Tagasi üles