K, 29.03.2023

Kaja Kallas lasi Nursipalu kiirkorras laiendamise plaanist õhu välja

Kaja Kallas lasi Nursipalu kiirkorras laiendamise plaanist õhu välja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 18
Peaminister Kaja Kallas seisis eile lõunatunnil Võru Kandles sajakonna kuulaja ees, vastates küsimustele Nursipalu harjutusala laiendamise, aga ka elektri hinna ja elukalliduse kohta.
Peaminister Kaja Kallas seisis eile lõunatunnil Võru Kandles sajakonna kuulaja ees, vastates küsimustele Nursipalu harjutusala laiendamise, aga ka elektri hinna ja elukalliduse kohta. Foto: Arvo Meeks

Kaitseväe Nursipalu harjutusvälja laienduse kiirkorras äraplaneerimine, mis võimaldaks selle uutes piirides juba pooleteise aasta pärast kasutusele võtta, langeb tõenäoliselt ära. Põhjus selles, et valitsusel pole ilmselt alust kasutada selleks riigikaitselist erandit, ütles kolmapäeval Võrus käinud peaminister Kaja Kallas.

«Kui vaatan dokumentidesse sisse, siis see erand, mida kasutasime Narva veehoidla riskide vähendamiseks, ei ole siin selliselt kasutatav,» sõnas Kallas.

Selle lausega andis valitsusjuht mõista, et kaitseministeeriumi plaan lasta polügooni laienduse planeerimisel käiku riigikaitseline erand, mis võimaldaks planeeringu läbi viia kaks-kolm korda kiiremini kui riigi eriplaneeringu puhul, suure tõenäosusega käiku ei lähe.

Märksõnad
Tagasi üles