Staažikad varjupaiga asukad tahavad päriskoju

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Copy
Võru loomade varjupaiga kõige pikaajalisem asukas Teesi
Võru loomade varjupaiga kõige pikaajalisem asukas Teesi Foto: Varjupaikade MTÜ

Varjupaikade MTÜ korraldab juba kaheksandat aastat sõbrakuul kampaaniat «Sõpra tunned sabast!», mis kutsub võtma endale varjupaigast kassi või hakkama asutuse püsitoetajaks. Varjupaikade MTÜ hoole all on praegu 479 kassi.

«Kuna koduta kasside probleem on Eestis suur, pöörame igal aastal veebruaris eritähelepanu neile. Eelmise aasta kampaania oli väga edukas – kodu leidis 102 kassi,» sõnas Varjupaikade MTÜ kommunikatsiooni- ja annetuste kogumise juht Anni Anete Mõisamaa. «Kes endale karvast sõpra võtta ei saa, saab tulla meie püsitoetajaks. Tänu püsiannetustele saavad meie armsad tegelased vajalikku ravi ja jõuavad uue kodu ära oodata.»

Kõige staažikam kass on Eestis varjupaiga hoole all veetnud juba kaks aastat ja kaheksa kuud.

Võru varjupaigas oli selle nädala keskel 53 kassi. Kõige kauem on seal uut kodu oodanud Teesi, Axel ja Herta, vastavalt 321, 308 ja 302 päeva.

Valga varjupaigas on praegu 104 koduootavat kassi. Kõige pikaaegsemad asukad on seal Jasper, Beatris ja Randy, kes on uut kodu oodanud vastavalt 504, 497 ja 464 päeva.

Lähemat tutvust saab loomadega teha varjupaikades kohapeal, kuid enne tuleb kokku leppida külastusaeg.

Mullu sai kampaania käigus Võru varjupaigast koju 19 ning Valga varjupaigast viis kiisut. Võrus läks toona eriliselt hästi, kuna kaks kassi, kes olid varjupaigas kõige kauem oodanud, leidsid lõpuks päris enda kodu.

Tagasi üles