GALERII ⟩ Kelgukoerad startisid rekordilisele 200 kilomeetrisele võistlusele (1)

Tomi Saluveer
, reporter
Copy

Kelgukoera rakendid startisid laupäeval Kurgjärve spordibaasist 200 kilomeetri pikkusele võistlusele. Baltikumis ei ole varem nii pikal rajal kelgukoertega võidu sõidetud.

Haanjas toimub sel laupäeval ja pühapäeval veokoeraspordi võistlus Talvõtii, mille distantsi pikkuseks on kokku 200 kilomeetrit. Tegemist on Baltikumi pikima ja kõige tehnilisema rajaga kelgukoerte võistlusega.

Võistluse Talvõtii korraldaja Johanna Laak kinnitas enne starti, et kelgukoerte võistlusteks on Haanjas imeliselt hea ja lumine ilm. Võistluse starti tuli viis rakendit: kolm Eestist ja kaks Lätist. 

«Korraldasime võistlust ka eelmisel aastal, kuid siis oli selle pikkuseks 150 kilomeetrit,» lausus Laak. «Haanja head lumeolud võimaldavad siin nii pikka võistlust korraldada.»

Koerad startisid laupäeval ärevusest niutsudes Kurgjärve spordibaasist rajale kaheksastes rakendites ja kolmeminutiliste vahedega. Võistluse edukaks läbimiseks peavad üle finišijoone seejuures jõudma vähemalt viis koera.

Kelgud sõidavad ringe mööda Haanja maratoni rada, võistlusrada läbib ka Haanja puhke- ja spordikeskust. Võistlust korraldab MTÜ Rõuge Veokoerte Klubi.

Koerakelgud läbivad raja kahe päevaga, võistlusdistantsil on lubatud üks kontrollpunkt. Selles vahepeatus on olemas koertele allapanuks põhk ning vesi. Kelgujuht peab vahepeatuses koerte eest hoolitsema ainuisikuliselt.

Koerad, kellel on karmi võistluse jooksul tekkinud mõni vigastus ei ole sobilikud võistlust rakendis jätkama ning tuleb transportida kelgukotis vahepeatuse või finišini. Kui vahepeatuses olev veterinaar ei luba koeral võistlust jätkata, katkestab koer võistluse.

«Iga võistleja enda taktika on, millal ja kui kaua rakend puhkab," täpsustas Laak. «Kohustuslik on välja võtta neli puhketundi, kuid reaalselt puhatase kindlasti kauem. See on iga võistleja enda teha.»

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles