T, 28.03.2023

Eesti naiskond võitis suusaorienteerumise EM-il ajaloolise hõbemedali

LEPM
Eesti naiskond võitis suusaorienteerumise EM-il ajaloolise hõbemedali
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
EM-hõbeda võitnud Eesti naiskond koosseisus Epp Paalberg, Doris Kudre, Daisy Kudre-Schnyder.
EM-hõbeda võitnud Eesti naiskond koosseisus Epp Paalberg, Doris Kudre, Daisy Kudre-Schnyder. Foto: Raul Kudre

Eesti naiskond võitis laupäeval Lätis Madonas jätkuvatel suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel teatesõidus hõbemedali.

Eesti naiskonda kuulusid Epp Paalberg, Doris Kudre ja Daisy Kudre-Schnyder. Teatekolmik kaotas Euroopa meistriks tulnud Rootsi teatenaiskonnale 37 sekundiga. Kolmanda koha sai Šveitsi naiskond, kes kaotas võitjale ühe minuti ja 37 sekundiga.

Võistlusrada oli igas vahetuses linnulennult 6,5 kilomeetrit pikk, 18 kontrollpunkti ja 150 tõusumeetriga. Epp Paalberg püsis raja esimesel kolmandikul juhtgrupis ja tegi tehniliselt hea sõidu. Suure orienteerumisveaga langes konkurentsist üks favoriite, Soome. Tasapisi sõitis teistega vahe sisse Rootsi avavahetuse sõitja Elin Schagerström, kes jõudis teatevahetusse esimesena, 51 sekundit kaotas Soome, 56 sekundit Šveits ja 1.25 Eesti.

Teises vahetuses suurendas Ewelina Wickbom rootslannade edu konkurentide ees, kuid jälitajatest oli parim Doris Kudre, kes möödus Soomest ja Šveitsist ning tõstis Eesti vahetuse lõpuks teiseks. Vahe Rootsiga oli 2.47 ja edu Šveitsi ees 10 sekundit.

Daisy Kudre-Schnyder asus jälitama Lisa Larsenit, kes on tugev eelkõige puhtas suusatamises ja saavutanud 2012. aastal teatesuusatamise MK-etapil Rootsi naiskonna koosseisus isegi 2. koha. Juba raja avakolmandikul õnnestus Kudre-Schnyderil tänu Larseni pisivigadele vähendada vahe umbes minuti peale ja 300 meetrit enne finišit oli vahe vaid 33 sekundit, kuid sealt edasi rootslanna enam ei vääratanud ja tõi võidu Rootsile. Eesti naiskonnale tuli ajalooline hõbe 37-sekundilise kaotusega. Pronksi teenisid väga südi sõiduga šveitslannad (+1.37).

Märksõnad
Tagasi üles