K, 29.03.2023

Nursipalu harjutusala seadusemuudatused jäävad uue riigikogu otsustada

LEPM
Nursipalu harjutusala seadusemuudatused jäävad uue riigikogu otsustada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, et arutada Nursipalu harjutusvälja laiendamise plaane. Fotol on Laosaare küla, mis jääb osaliselt planeeritava Nursipalu harjutusvälja piiri äärde.
Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, et arutada Nursipalu harjutusvälja laiendamise plaane. Fotol on Laosaare küla, mis jääb osaliselt planeeritava Nursipalu harjutusvälja piiri äärde. Foto: Arvo Meeks

Kaitseminister Hanno Pevkur arutas Reformierakonna fraktsiooniga hommikul Nursipalu harjutusalaga seonduvat ning ühiselt leiti, et mõistlik on vajalikud seadusemuudatused jätta uue riigikogu otsustada.

“Arvestades, et riigikogu valimised on ukse ees ja võimalikud seadusemuudatused vajavad põhjalikumat analüüsi, on mõistlik jätta lõplikud otsused uuele riigikogule ning moodustatavale valitsusele. Samuti ei soovi ma, et enne valimisi saaks Nursipalust poliitilise vastandamise objekt, sest riigikaitse areng peab olema erakondadeülene kokkulepe,” kommenteeris kaitseminister Pevkur.

Kaitseministri sõnul jätkab Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus vajalike uuringute ning hinnangute ettevalmistamisega. “Harjutusala vajadus on selgelt olemas ja olemas ka valdav arusaamine erakondadeüleselt, mis tähendab, et erinevaid uuringuid ning muid toiminguid, mis nii ehk naa on vaja teha, saab jätkuvalt teha, ent praegu tundub olevat mõistlikum aeg korraks maha võtta,” ütles minister.

Nursipalu harjutusala puhul on tegemist olemasoleva harjutusala laiendamisega. Vajadus selle järele tuleneb Lõuna-Eestis paikneva 2. jalaväebrigaadi arengutest, sh uute relvasüsteemide lisandumisest, samuti keskpolügooni harjutusala ülekoormusest, Läti harjutusalade ülekoormusest ning liitlaste vajadusest.

Märksõnad
Tagasi üles