Kagu-Eesti ettevõtjatel on võimaluste rägastikus raske orienteeruda

LEPM
Copy
Osales pea sada ettevõtjat.
Osales pea sada ettevõtjat. Foto: Lota Vana/Võrumaa Arenduskeskus

Võru kultuurimajas Kannel kolmapäeval toimunud infopäeval ettevõtjatele  olid fookuses kavandatavad ja peagi avanevad toetusmeetmed. 

Osales pea sadakond ettevõtjat, seal hulgas ettevõtluskonsultandid ning huvilised üle Kagu-Eesti. 

Euroopa finantsperioodi vahetumine tõstis prioriteetideks uute tehnoloogiate kasutuselevõtu, IT-lahenduste juurutamise ning ressursitõhususe ja rohepöörde. “Kui näiteks varem oli meile oluline maaettevõtluse mitmekesisemaks muutmine, siis praegu on oluline ettevõtete konkurentsivõime tõus ja hästi tasustatud töökohad,” võttis olukorra kokku Allar Korjas maaeluministeeriumist.

Ministeeriumid on ette valmistamas uusi toetusmeetmeid ja esimesed uuendatud voorud on juba ka avatud. Kaido Palu Võrumaa arenduskeskusest märkis, et väga oluline on, et meie ettevõtjad omaks võimalikult varakult ja adekvaatset informatsiooni nii uutest prioriteetidest kui kavandatavatest toetusmeetmetest. “Omades rohkem infot, on võimalik ka paremini oma ettevõtte arenduse ideed läbi mõelda,” lisas Palu.

Mitmed ettekandjad tõid esile arenduskeskuste, sealhulgas Võrumaa arenduskeskuse olulist rolli ettevõtjate toetamisel. “Arenduskeskus võiks olla ettevõtja esimene partner,” ütles Kaarel Lehtsalu majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist. Tema kolleeg Kaie Nurmik lisas: “Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant tunneb kohapealset ettevõtlust ja oskab pakkuda võimalusi, et ettevõtja ei peaks ise meeletus võimaluste rägastikus ekslema.”

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles