Võru suusataja võitis Põhjamaade noorte meistrivõistlustel pronksi

Toni Andree Saarepuu (Võru suusaklubi) võitis pronksmedali.
Toni Andree Saarepuu (Võru suusaklubi) võitis pronksmedali. Foto: Eesti Suusaliit

Soomes reedel alanud Põhjamaade noorte meistrivõistlustel võitis Toni Andree Saarepuu parima eestlasena pronksmedali. Gerda Kivil saavutas neidude hulgas 5. koha ja tema vanem vend Ralf Kivil oli noormeeste arvestuses 9. kohal.

17.-19. veebruarini toimuvad Jyväskyläs Põhjamaade noorte meistrivõistlused, millest võtavad osa ka Eesti parimad noorsportlased. Lisaks eestlastele olid võistlustules Norra, Rootsi, Soome ja USA sportlased, kokku 48 tütarlast ja 45 noormeest.

Reedel toimunud klassika sprindi kvalifikatsiooni stardis olnud Eesti noormehed pääsesid kõik edasi veerandfinaalsõitudesse. Kui Lars Piirmann, Richard Piho ja Andre Luuk sõitsid oma veerandfinaalides välja 4. kohad, siis Toni Andree Saarepuu ja Ralf Kivil võitlesid edasipääsu eest edasi ühises poolfinaalis, kust Saarepuu väljus esimesena ja Ralf Kivil viiendana. Toni Andree Saarepuu finaalsõit lõppes 3. kohaga.

Eesti noormeeste tulemused:

3. koht Toni Andree Saarepuu (Võru suusaklubi)

9. koht Ralf Kivil (Emajõe suusaklubi)

16. koht Lars Piirmann (Võru suusaklubi)

17. koht Richard Piho (spordiklubi CFC)

20. koht Andre Luuk (spordiklubi CFC)

Tütarlastest tagasid ilusate sõitudega edasipääsu veerandfinaalidesse Gerda Kivil, Anlourdees Veerpalu ja Hedvig Altmäe. Kui Anlourdees Veerpalu ja Hedvig Altmäe pidid oma veerandfinaalides mõlemad leppima 5. tulemusega, siis Gerda Kivil tagas enda veerandfinaali võiduga ja edasise poolfinaali 2. kohaga edasipääsu finaalsõitu. Finaalsõidus saavutas Kivil endast 2 aastat vanematega võisteldes 5. koha.

Gerda Kivil (Emajõe suusaklubi) saavutas neidude hulgas 5. koha.