R, 22.09.2023

Riigikogu valimistel hääletamise teabe leiab e-rahvastikuregistrist

LEPM
Facebook
Comments
Riigikogu valimised.
Riigikogu valimised. Foto: Tairo Lutter

Iga valimisõiguslik inimene saab alates esmaspäevast e-rahvastikuregistri kaudu tutvuda, kuidas, kus ja millal anda oma hääl riigikogu valimistel.

Rahvastikuregistri "Minu valimisinfo” teenuse kaudu saab igaüks vaadata, kas ta on saabuvatel valimistel kantud valijate nimekirja ning kus ja millal on võimalik hääletada, teatas Tallinna linnavalitsuse pressiesindaja.

Vaatamiseks tuleb sisse logida e-rahvastikuregistrisse aadressil rahvastikuregister.ee ja valida menüüst "Minu andmed“. Valimisinfo leht näitab, millises ringkonnas valija hääletada saab, kus asuvad selle ringkonna valimisjaoskonnad ja millal need avatud on. Valijate nimekirjad riigikogu valimisteks koostati rahvastikuregistri andmete alusel 3. veebruari seisuga.

Tallinn jaguneb riigikogu valimistel kolmeks valimisringkonnaks: valimisringkonda number 1 kuuluvad Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa, valimisringkonna number 2 moodustavad Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa ning valimisringkond number 3 koosneb Mustamäe ja Nõmme linnaosast.

Siseministeerium saadab hääletamisega seotud teabelehe igale valimisõiguslikule inimesele hiljemalt neljapäevaks, 23. veebruariks. Teabelehe saavad elektrooniliselt oma e-posti aadressile need, kes on oma @eesti.ee e-posti aadressi suunanud isiklikule e-posti kontole või on rahvastikuregistrisse märkinud oma e-posti aadressi. Tavapostiga saadetakse teabeleht nendele, kelle e-posti aadressi teada ei ole.

Juhul kui valija ei ole teabelehte hiljemalt 23. veebruaril kätte saanud, siis tasub kontrollida oma valimisinfot e-rahvastikuregistri kaudu veebilehel, helistada rahvastikuregistri infotelefonile 612 4444 või pöörduda lähimasse linnaosavalitsusse.

Riigikogu valimiste nädal algab esmaspäeval, 27. veebruaril, Tallinnas avatakse 24 valimisjaoskonda kõikidele valijatele, sõltumata nende elukohast. Elektrooniline hääletamine toimub 27. veebruari hommikul kella 9-st kuni laupäeva, 4. märtsi õhtul kella 20-ni veebilehel valimised.ee mobiil-ID või ID-kaardiga. Pühapäeval, 5. märtsil saab hääle anda ainult pabersedelil.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles