Kui nende 35 kodu kohta saame korstnapühkijatelt info küttesüsteemi kehva olukorra kohta, siis võib see olla sissejuhatuseks kodu suunamisel projekti «Kodud tuleohutuks».
Tulekahju riski vähendamiseks või varajaseks avastamiseks on olemas mitmesuguseid vahendeid, mida hädas koduomanikele tutvustame ja pakume. Näiteks on olemas elektrooniline pliidivalvur, mis jälgib elektripliidi kohale paigaldatud anduriga pliidi temperatuuri ja sisselülitamise aega ning oskab tuleohu korral pliidi välja lülitada. Kohtadesse, kus tuleoht tuleneb ohtrast alkoholi tarvitamisest koos suitsetamisega, saab riskikäitujaid häiriva suitsanduri asemel paigaldada temperatuuriandureid, mis annavad häiret temperatuuri järsul tõusul.
Paljudele abivajajatele oleme hankinud tuhaämbreid ning küttekoldeesiseid plekke. Lisaks on päästjad välja vahetanud katkiseid pikendusjuhtmeid, mille asemele antud rikkevoolukaitsmega pikendusjuhtmeid.
Endiselt on päästjate tööriistakastis suitsu- ja vingugaasiandurid, mida tuleohtlikesse kodudesse paigaldatakse.
Praegu on päästeametil koostöös TalTechiga ehk Tallinna tehnikaülikooliga arendamisel nutikad andurid, mis sobivad tuleohtliku käitumisega inimeste kodudesse ja suudavad eristada näiteks sigareti- ja tulekahjusuitsu.
Kodu ohutumaks muutmiseks abi saamine eeldab kindlasti kodunõustamist päästjatelt, kes saavad ohte ning abivajadust kohapeal hinnata. Aitame nõu ja jõuga kõiki koduomanikke, kes ise ennast aidata tahavad ja kelle muredest me teada saame.
Päästeamet julgustab iseendale, oma lähedasele või mõnele teisele murega üksi jäänud inimesele kodunõustamist tellima.
Selleks tuleb helistada riigiinfo telefonil 1247 või kirjutada kiri päästeameti e-posti aadressile.
Mõnikord võivad päästjad ka juhuslikult kellegi ukse taha sattuda. Neid ei tasu peljata, vaid võite nad julgelt tuppa lasta.
Oma ala parimate spetsialistide eesmärk on üksnes nõu anda ja võimalusel abi osutada. Ah et miks? Sest me hoolime!