Sündisid nii Võru- kui Valgamaa rekord

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Lõunalõvi sprinter Õilme Võro võitis talvistelt Eesti meistrivõistlustelt kaks meistritiitlit. Foto: Eero Vabamägi

Tallinnas peetud Eesti talvistel meistrivõistlused kergejõustikus võitsid Võru klubi Lõunalõvi esindajad viis medalit, millest neli olid kuldsed. Valga klubi Maret-Sport naasis pealinnast kolme medaliga.

Seejuures sündis võistlustel nii uus Võrumaa kui uus Valgamaa rekord. Võrumaa uus rekord naiste 60 meetri jooksus on nüüd 7,32. Selle püstitas Lõunalõvi sprinter Õilme Võro. Sellest hoolimata valdas teda pärast jooksu esimese hooga pettumus, kuna sihikul olnud Ksenija Balta siserekord 7,29 jäi alistamata, samuti ka Euroopa meistrivõistluste norm 7,24.

Lõunalõvi treener Heini Allikvee sõnul võib Võro esitusega siiski rahule jääda ˜– kas või juba seetõttu, et sündis maakonna rekord. «Tuleb muidugi silmas pidada seda, et tema põhikonkurent Kreete Verlin on vigastatud,» lisas ta.