Värska orienteerujad triumfeerisid Kiidil

Lühirajal oli meeste põhiklassis kogu pjedestaal OK Peko päralt. Medalid jagasid omavahel Mattis Jaama (keskel), Olle Ilmar Jaama (vasakul) ja Kevin Hallop. Foto: Võrumaa spordiliit

Võrumaal Kiidil suusaorienteerumise Eesti meistrivõistlustel selgitati välja parimad sprindis, sprinditeates ja lühirajal. Kõigil kolmel alal võitis oodatult naiste põhiklassis kuldmedali maailma edetabeli liider Daisy Kudre-Schnyder Värska orienteerumisklubist Peko.

Kui sprindis suutis Doris Kudre olla kolmel etapil oma õest Daisyst kiirem ja finišis oli vahe Daisy kasuks vaid +1.20, siis lühirajal ei vääratanud Daisy kordagi ning võitis õe ees ligi kaheksaminutilise eduga. Sprindis jõudis pronksile Birgit Rõõm (OK Ilves) ja lühirajal Kristel Kõivo (Värska OK Peko).

Üks medalikomplekt jäi välja jagamata

Sprinditeates jagati naiste põhiklassis välja vaid kaks medalikomplekti, need said Värska OK Peko esindus (Doris Kudre ja Daisy Kudre-Schnyder) ja OK Ilvese naiskond (Birgit Rõõm ja Brigitte Panker), kuna kolmanda võistkonnana startinud OK Peko teise võistkonna tulemus tühistati ühe märke puudumise tõttu.

Meeste põhiklassis võitis sprindistantsil esimese kuldmedali 18aastane Olle Ilmar Jaama, olles 20 sekundit kiirem oma vanemast vennast Mattis Jaamast. Nemadki esindavad mõlemad Pekot. Kolmandaks jäi hõbedast vaid viis sekundit nõrgema ajaga Sander Pritsik Otepää suusaklubist.

Lühirajal pani aga Mattis Jaama oma kogemuse maksma ning sõitis alates teisest kontrollpunktist liidrina, läbides 7,7- kilomeetrise 26 kontrollpunktiga raja ajaga 43.24. Teise kuni neljanda koha peale käis esimestest meetritest alates tuline sekund sekundis võistlus Olle Ilmar Jaama, Kevin Hallopi ja Sander Pritsiku vahel. Finišis lahutasid noori mehi napid kuus sekundit, kuid kokkuvõttes tuli Pekole kolmikvõit: Olle Ilmar Jaama oli teine ja Kevin Hallop kolmas.

Meeste põhiklassi sprinditeates läksid kirkamad medalid samuti Värska OK Peko duodele: Mattis Jaamale - Kevin Hallopile ja Olle Ilmar Jaamale - Timo Kudrele. Kolmandaks tuli Otepää SK esindus Chris Marcus Krahv ja Sander Pritsik.

Lumerohkus probleeme ei tekitanud

Peakorraldaja Sixten Silla sõnade kohaselt oli võistlejate tagasiside kasinate lumeolude pärast jaanuarist edasi lükatud võistlusele ülimalt positiivne.

Rajameistrite brigaad tegi lumesaanidel ära suure töö, et viimasel nädalal maha sadanud rohkest lumest hoolimata saaksid võistlejad nautida korralikke radu.

2023. aasta Eesti meistrivõistlused suusaorienteerumises on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. aastapäevale. Meistrivõistluste arvestuses esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad seega EOK 100 eri-kujundusega medalid.