K, 4.10.2023

Reedest saab hääletada kõigis valimisjaoskondades

BNS
Facebook
Comments
Riigikogu valimised Valga valimisjaoskondades
Riigikogu valimised Valga valimisjaoskondades Foto: Arvo Meeks / LEPM

Reede keskpäeval avatakse kõik 405 valimisjaoskonda üle Eesti ja hääletada saab kuni pühapäevani ükskõik millises elukohajärgse valimisringkonna valimisjaoskonnas.

Tänu elektroonilisele valijate nimekirjale pole valija enam seotud ühe kindla valimisjaoskonnaga. Hääletaja saab oma valimisringkonna piires valida, millises jaoskonnas hääletamas käia.

E-hääletamine kestab ööpäevaringselt kuni laupäeva õhtul kella 20-ni. Elektrooniliseks hääletamiseks tuleb aadressilt www.valimised.ee oma arvutisse laadida valijarakendus. Lisaks on vaja internetiühendusega arvutit ning isiku tuvastamiseks ID-kaarti koos ID-kaardi lugejaga või mobiil-ID-d ja PIN-koode.

Kui valijal on tervislikel või mõnel muul mõjuval põhjusel raske valimisjaoskonda kohale tulla, saab ta taotleda kodus hääletamist. Selleks tuleb esitada kohalikule omavalitsusele taotlus. Seda saab teha kirjalikult juba praegu. Suulise taotluse saab esitada omavalitsuse määratud telefoninumbril reedel ja laupäeval kella 12-st kuni 20-ni ning pühapäeval kell 9-st kuni 14-ni.

Riigikogu valimistel on Eesti jaotatud 12 ringkonnaks. Valimistel kandideerib 9 erakonda ja 10 üksikkandidaati, kokku 968 kandidaati.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles