Välisriikide kodanikud saadeti piirilt tagasi

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Luhamaa piiripunkt. Foto on illustratiivne.
Luhamaa piiripunkt. Foto on illustratiivne. Foto: Arved Breidaks

Nädalavahetusel tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine kahel Venemaa kodanikul, keda peetakse ohuks avalikule korrale ja Eesti julgeolekule. Neile väljastati sisenemiskeeld ning saadeti tagasi Venemaale, teatas Lõuna prefektuur.

Eelmisel reedel tõkestati Koidula piiripunktis riiki sisenemine Ukraina kodanikul, kelle puhul piirivalvurid tuvastasid, et tegu ei ole sõjapõgenikuga. Mees oli nimelt juba pikki aastaid elanud ja töötanud Venemaal. Talle väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

Laupäeval tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine aga Serbia kodanikul, kuna tal puudusid asjakohased dokumendid, õigustamaks reisi eesmärki. Talle väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

Laupäeval kontrolliti Koidula piiripunktis Eestist lahkumisel Moldova kodanikku, kes oli viibinud Schengeni territooriumil 90 päeva seadusliku aluseta ning veetnud neist ühe Eestis. Mehele määrati rikkumise eest 300-eurone rahatrahv, kohaldati pooleteiseks aastaks Schengeni alale sissesõidukeeld ning koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles