R, 2.06.2023

PILTUUDIS ⟩ Missos sõitis veok jälle teelt välja

Maarius Suviste
, reporter
Facebook Twitter
Comments 3
Võrumaal Missos sõitis veok teelt välja.
Võrumaal Missos sõitis veok teelt välja. Foto: Averi Umbleja

Kolmapäeva varahommikul märgati Võrumaal Missos, et üks reka on asulat läbival suurel maanteel välja sõitnud. Või nagu kohalikud elanikud teada andsid: kurikuulsaks saanud Misso kurv läks ühel veokil jälle sirgeks.

Reka oli Riia poolt tulnud suunaga Luhamaa poole. «Juht oli terve ja abistas puksiirijuhti. Veokil oli esistange mõrane, muud vigastused puudusid,» ütles kohalikust elanikust pealtnägija. «Tõenäoliselt oli õnnetuse hetkel tee puhastamata, sest vall oli reka kõrval.»

Korrakaitsjate abi selle juhtumi osas vaja ei läinud.

Missos on varemgi selles kohas veokitega õnnetusi juhtunud. Seni ohtlikeim õnnetus juhtus seal eelmise aasta jaanuaris, kui kraavi sõitis täislastis gaasiveok.

Aleviku mõlemasse otsa rajati šikaanid Riia-Pihkva maantee rekonstrueerimise käigus eelmise kümnendi lõpus. Kiirust kärpima sundivaile S-kurvidele eelnevad nii 70 km/h piirangu kui ka asula piiri tähistav märk, mis tähendab, et kurvidesse peaks auto sisenema mitte hoogsamalt kui 50 km/h.

«Misso alevikus oli selge probleem liiklusohutusega ning seetõttu see lahendus saigi projekteeritud ning rajatud,» on transpordiameti Lõuna üksuse juhataja Janar Taal Lõuna-Eesti Postimehele öelnud.

«Selles kohas juhtuvad liiklusõnnetused, kuna veokijuhid ei alanda tähelepanematusest piisavalt varakult sõidukiirust. Asulale eelnev sirge tee võib hajutada nende tähelepanuvõimet,» on öelnud Taal.

Facebook Twitter
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles