Spordiveteranid kogunesid autasustamisele

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Põlvamaa spordiveteran Ilmar Tagel (paremal) koos Eesti Olümpiakomitee sekretäri Siim Suklesega Foto: Erakogu

Lõuna-Eesti tuntud veteransportlasele, põlvalasele Ilmar Tagelile oli eelmine aasta edukas. Ta võitis Euroopa sisemeistrivõistlustelt kergejõustikus oma vanuseklassis neli medalit, oli viies maailmameistrivõistlustel Tamperes 10 kilomeetri jooksus ja poolmaratonis, tuli Eesti meistriks 1500 meetri ja 5000 meetri jooksus.

Selliste saavutuste eest kutsuti Tagel ka Tallinnas Mustpeade maja valges saalis aset leidnud Eesti Spordiveteranide Liidu ja Eesti olümpiakomitee (EOK) ühisele 2022. aasta parimate seeniorisportlaste autasustamisele.

Tagel polnud vastuvõtul aga ainus lõunaeestlane, lisaks talle võis seal kohata näiteks Põlva- ja Võrumaa tublisid indiaca-naisi.

2022. aastal võitsid 152 Eesti sportlast 11 spordialal maailma ja Euroopa meistrivõistlustelt kokku 192 medalit, nendest 86 kuldset, 54 hõbe- ja 52 pronksmedalit. Spordiajakirjanikud valisid 2022. aasta Eesti parimaks seeniorisportlaseks kergejõustiku maailmameistri Genro Paasi.

Autasud spordialade parimatele ning medalivõitjatele andis veteransportlastele üle EOK peasekretär Siim Sukles.