R, 2.06.2023

GALERII ⟩ Mikitamäel tuldi kokku lumega lustimise päevale

Tomi Saluveer
, reporter
Facebook Twitter
Comments

Mikitamäel paisjärve ääres pühapäeval toimunud Lumes lumega lustimise päeval voolisid osalejad lumeskulptuure, sõitsid kelgukaruselliga ning kosutasid end sooja supiga.

Eelnevalt kokku kuhjatud lumehunnikud inspireerisid lumeskulptoreid voolima liumäega Rapuntseli lossi ja armsa kassi, ajaloolise sfinksi kuju, krokodilli mini tuubirajaga ning suure, uhke ja mitte kurja Põhja konna kuju.

«Lumi ei olnud väga koostöövalmis, oli väga pude,» tõdes sündmuse korraldaja Piret Kase. «Aga osalejad olid rõõmsad, loomingulised ja tahtmist täis, et lumekuhjad oma soovide järgi kujundada. Elame ja õpime, sest enamusele oli selline meisterdamine esmakordne.»

Lustipäeva korraldajad loodavad Kase sõnul, et sulailmad tugevdavad atraktsioone ja talve lõpu öökülmad lubavad veel veidi lumes lustida. «Lumekuhjasid jäi veel alles, kes soovib skulptori tööd proovida,» lisas ta.

Paisjärve jääle meisterdasid Kalmer, Aimar ja Kain püürhällü (ridva ja rattaga jäässe kinnitatud kelgukarusell), mis jääb kasutamiseks kuni jääolud lubavad. Samuti jäid külalistele kasutamiseks liulauad, et oleks mõnusam liumägedest alla lasta.

«Kosutuseks sõime Pireti valmistatud põdraliha viineritest, vorstist ja konservist keedetud seljankat, Maivi küpsetatud küpsiseid ja Triinu tehtud kuuma teed, Aita oli armas supitädi,» kirjeldas lustipäeva Kase.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles