E, 29.05.2023

Võrumaa gümnaasiumides algas õpilasvarjutamise nädal

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Võru gümnaasium
Võru gümnaasium Foto: Arvo Meeks

Võrumaa gümnaasiumides ja kutsehariduskeskuses algas esmaspäeval ühine õpilasvarjutamise nädal, mil kõigil põhikoolilõpetajatel on võimalik õpilasvarjuna tutvuda kohalike koolidega, teatas Võru Gümnaasium.

9. klassi õpilastel on võimalus veeta üks päev gümnasisti või kutsekooli õpilase kõrval, käia koos temaga tundides ja osaleda koolielus. Nii saab põhikoolilõpetaja parema ettekujutuse, milline näeb välja edasiõppimine kodukoha koolides.

Õpilasvarjutamise nädalast võtavad osa Võru Gümnaasium, Võrumaa Kutsehariduskeskus, Värska Gümnaasium, Antsla Gümnaasium, Vastseliina Gümnaasium ja Parksepa Keskkool.

Õpilasvarjutamise nädalale registreerus üle saja põhikoolilõpetaja. Võru Gümnaasiumiga tuleb tutvuma 92 õpilast, kes on pärit 15 eri koolist.

Õpilasvarjusid ootab ees «oma» gümnasist või kutsekooli õpilane, kes organiseerib tema koolipäeva; põnevad kohtumised teiste õpilaste, õpetajate ja koolitöötajatega; osalemine tundides ja koolielus; tutvumine koolimajaga; kasulikud nõuanded ja vastused tekkinud küsimustele õpilaselt, kes on igapäevaselt selles keskkonnas.

Õpilasvarjutamise nädal toimus Võrumaal esimest korda eelmisel aastal. Pärast õpilasvarjutamise nädalat alustavad gümnaasiumid ja kutsekool õpilaste vastuvõtmist.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles