P, 4.06.2023

Riik toetab Ukraina sõjapõgenikele eluasemete rajamist

Maarius Suviste
, reporter
Facebook Twitter
Comments 2
Võru linn sai toetust F. R. Kreutzwaldi 55 teisel korrusel asuva kümne eluruumi seisukorra parandamiseks.
Võru linn sai toetust F. R. Kreutzwaldi 55 teisel korrusel asuva kümne eluruumi seisukorra parandamiseks. Foto: Arved Breidaks

Ukraina sõjapõgenikele sotsiaalkorterite ostmiseks või värskendamiseks taotlesid riigilt toetust ka Lõuna-Eesti omavalitsused. Suurimad summad lähevad siin kandis Valga ja Rõuge valda ning Võru linna.

«Sobilike elamispindade nappus on Ukraina sõjapõgenikele tõsine probleem ning see vajab kiiret lahendust,» ütles riigihalduse minister Riina Solman. Tema sõnul on omavalitsustel kõige parem ülevaade kohapealsetest eluruumidest, mida oleks võimalik ja mõistlik korda teha. «Linnade ja valdade valduses olevate eluruumide kordategemine on kõige tõhusam ja kiirem viis Ukraina sõjapõgenike majutusprobleemi lahendamiseks.»

Ministri teatel tuleb põgenikele sobilikud sotsiaalkorterid toetusrahaga korda saada esimesel võimalusel, ent mitte hiljem kui oktoobri lõpuks. Omavalitsused said toetust küsida nii eluruumide ostuks kui olemasolevate ruumide korrastamiseks või eraomanikult rendile võtmiseks.

Facebook Twitter
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles