N, 30.03.2023

Rokkorkester valmistub tooma pealinna Põlvasse

Lõuna-Eesti Postimees
Rokkorkester valmistub tooma pealinna Põlvasse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Karmide Torude proov koos Lennaga
Karmide Torude proov koos Lennaga Foto: Maanus Kullamaa/Tartu2024

Mitmed Eesti artistid on asunud harjutama värske ühisloomingu kokkumängu, et esitleda reedel «Pealinna peol» Põlvas Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 programmi.

Esimest korda astuvad ühises koosseisus lavale rokkorkester Karmid Torud, solistid Triinu Orm, Meelis Hainsoo, Lenna ning Indrek Vaheoja ja Kristjan Oden ehk ansambel Redel.

Uued seaded

Uuele kooslusele on spetsiaalselt seaded kirjutanud Karmide Torude dirigent Peeter Änilane. «Lennale kirjutasin koos rokkorkestriga traditsioonilised seaded. Redeli põimimine suurde bändi oli paras väljakutse, sest ansambli eripära väljendub just tekstis ja rütmis,» rääkis Änilane.

Kõige keerukam, kuid huvitavam oli tema sõnul see, kuidas panna Redeli peamiselt ilma meloodiata sõnad puhk- ja löökpillidega kõlama.

«Sain Karmide Torudega proovis Änilase käest isegi pragada, kui ma liiga palju viisi pidasin – ta tahtis, et ma veel rohkem kisaksin,» ütles ansambli Redel solist, Põlvast pärit Indrek Vaheoja. «Meeleolu oli proovis ülev ja oodata on karmi pidu, mida Põlva pole aastaid näinud,» jätkas ta.

Kultuurimaja kui lõuend

Programmi esitlusel soojendab publikut Hersonist Eestisse liikunud Ukraina DJ Putrik ning lõpukontserdi annab folkrokk­ansambel Zetod eesotsas Jalmar Vabarnaga. Põlva kultuurikeskuse hoonet kasutab lõuendina valguskunstnik Rene Liivamägi, kes katab üheks ööks Põlva tuntuima maamärgi valgusinstallatsiooniga.

Lisaks avatakse kultuurikeskuses Toomas Kuusingu graafika- ja maalinäitus «Harilikud maailmad». Õues pakub silmailu installatsioon, mis tutvustab 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna programmi Lõuna-Eestis. Kohapeal on avatud ühepäevakohvikud ja -baarid. «Pealinna pidu» on kõigile tasuta.

Märksõnad
Tagasi üles